Gå til innhold
Hundesonen.no

Tørrfor tips


Silyeah
 Share

Recommended Posts

Hei på dere. Nå nærmer det seg slutten på fôret Ludvig har gått på siden Januar. Jeg har prøvd litt forskjellig til han, og det virker som at han liker det foret han har nå. Det han får er hills ideal balance No grain. Han har gått opp i vekt og spiser hver dag. Dvs han kan ha tendensen til å slutte å spise daglig. Det har skjedd når han har prøvd pro plan og RC. Han har tendensen til å bli løs i magen ved mye aktivitet. Dvs de første gangene han går på do et avføringen fin, deretter blir den løs. Dette gjelder ved lange turer eller lett stress. 

Jeg ser det at han har tendensen til å få litt flass. Det ble bedre med hills, men er ikke helt borte. Han har blitt veldig lys i pelsen, men det er helt normalt for rasen. Det er slik det skal være. Men pelsen har blitt veldig kort i forhold til det den var. Det er jeg usikker på om er normalt. Han er 19 mnd og er nok i ett pelsskifte. Jeg ser at det begynner å komme opp mørkere pels. 

Nå nærmer jeg meg bunnen av sekken. Og lurer på om jeg skal bytte, eller fortsette med det jeg gir. Han bør gå litt mer opp i vekt, og pelsen og huden bør bli bedre (men er usikker på om det er Alderen). Kan legge til at han klør seg mye når flåtten biter. Han får bravecto. 

For jeg har vurdert er Canagan, Acana, taste of the wild og Symply. Det er fordi der virker som han liker for uten korn best. Jeg gir Tundra tørrfor og Acana classic red som godbiter som han leter etter på plenen. Tundra kan kun bestilles på nettdyret. Så derfor er det uaktuelt. Det blir litt tungvint. (Men han liker Det). 

Har dere noen forslag? Råforing blir for upraktisk og han plassmangel i frysa. Han liker ikke fisk. Men mulig han kan like laks, siden han liker laksefilet. 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har hatt samme problem som deg, Timon er bare 8 mnd. Han tåler ikke kylling. Vi forer 50/50 rått og tørt. Men vi har endt opp på det tørrforet her https://www.hundepoter.no/products/harmony-sensitiv-fisk og kan første gang gå tur uten å være redd for rennaræv [emoji23] veldig deilig! Ikkeno flass eller kløe.. :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Justisia skrev:

Jeg fórer rått, men på turer og steder hvor det er upraktisk å ha med rått, får de tørrfór. Har testet mye og endte til slutt opp med Genesis Pure Canada. Det er det som fungerer best på dem både med tanke på avføring, pels, hold - ja, i grunnen alt. 
 

Hvor kjøper du dette?

Nevermind... jeg gnei gugg ut av øynene og oppdaga det på egenhånd :P 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
On 6/18/2017 at 10:17 AM, Kristin_nord said:

Har hatt samme problem som deg, Timon er bare 8 mnd. Han tåler ikke kylling. Vi forer 50/50 rått og tørt. Men vi har endt opp på det tørrforet her https://www.hundepoter.no/products/harmony-sensitiv-fisk og kan første gang gå tur uten å være redd for rennaræv emoji23.png veldig deilig! Ikkeno flass eller kløe.. :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Det var veldig fin pris på det- men med bare 9% fett, så må det vel gå ganske mye?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var veldig fin pris på det- men med bare 9% fett, så må det vel gå ganske mye?
Timon får 400g daglig, kunne ikke fått mer hvertfall [emoji85] men vi er jo ikke kjempe aktive mtp min sykdom , så kan være derfor det fungerer :)

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
På 9/17/2017 at 6:11 PM, AussieAllTheWay skrev:

Det var veldig fin pris på det- men med bare 9% fett, så må det vel gå ganske mye?

Fordeler med fiskeprotein er jo at en får utnyttet all protein som er fordi det er så lett fordøyelig. Fra andre roteinkilder vil ofte store andeler bare skli rett gjennom tarmen. Derfor er det behov for mindre mengde fiskeprotein, men forsåvidt enig i at 9 % er i litt minste laget ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...