Gå til innhold
Hundesonen.no

Sør-Rogaland Brukshundklubb 7 mai 2017


jaktlykke
 Share

Recommended Posts

Var det flere soniser som deltok her?

Jeg stilte med Storm - som vanlig alene i rasen og alene i gruppe 7.  Han ble stilt for en nederlandsk dommer i håp om å få minst VG - for fikk han dèt så ville Storm bli klarert for å stå på den nederlandske avlshannlista.  For han kan ikke bli stilt for hvilken nederlandsk dommer som helst - nei de opererer med en egen spesialliste så derfor ble jeg superglad da jeg så at akkurat denne dommeren faktisk befant seg ikke så langt unna meg :)

Vi var første hund i ringen så vi ble også fort ferdige - med CK og BIR som resultat :D  Da kan jeg endelig sende inn alle papirene til Nederland!

Deretter var det mange timer å vente på gruppefinalen - vi var sammenslått med gruppe 6/4 og der var det 10 ulike raser med. Så jeg regnet ikke med å bli plassert der nei.  
Men dommeren likte visst Storm så han endte opp som BIG 3 :bananas:

Kritikken han var også fin:
"Very nice male. Very typical proportions and bone. Masculine head with lovely expression. Sufficient stability in front. Good body and topline. Typical front and rear angulations. Easy mover. Lovely coat quality/colour/markings. Lovely presentation".

18342306_10155078480606970_8809809486685535335_n.thumb.jpg.f7e6694ca02f16cdf38b01be74d9301f.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi var 2 i rasen. Først ut junior hannhund som er etter samme far som min. Rødt å ck. Jeg var overrasket. Min tur. Rødt å ck her også. Han ba meg stille meg vak junioren og vi løp en runde. Så ba han meg om å stille meg først og da ble jeg sååå glad.

Cert og bir. Vi vents på gruppefinalen men røk ut der. Bikkja var lei og frustrert og jeg måtte kjøpe nye godbiter som ikke var et sjakktrekk. De skulle han stjele. Makan til ramp var han i ringen der. Men vi er overlykkelige med resultatet? 

Nå er han fullcerta frem til han blir 2 år i slutten av juli. Så da mangler vi bare ett cert og malamutetest 1 for å bli champion??

20170507_123310.jpg

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg er enig med resten. Om man har økonomi selv til dekke mye er det jo veldig bra!   Dyrlege prisene har økt ganske så mye de siste årene da så det jeg betalte for operasjon av kreft kul i 2016 til forrvge hunden min var ca det samme jeg nylig betalte til hun jeg har nå for ørerens under lett bedøvelse og blodprøve 11300-,   Jeg har ikke økonomi til ikke ha forsikring med de prisene som er nå. Har hatt Agria siden 2006 og er godt fornøyd med de.Har ikke brukt de så alt for mye men,endel har det jo blitt. Årssummen øker jo jevnt og trutt der også selv om rasen jeg har ike er den dyreste forsikre. Var på litt over 4000,- for 8 år siden nå er den på 8000,-
    • Med tanke på ønske om terapihund, hundesport og familieliv så tenker jeg jo at retrieverene, eventuelt engelsk springer spaniel eller storpuddel, er generelt gode alternativer. Husk også at barn under 16 ikke skal ha selvstendig ansvar for hund. Det er litt rom for tolkning der, men jeg ville ihvertfall gjort en seriøs vurdering på hvordan barnet vil takle og håndtere en uventet situasjon på tur, om hunden kommer seg løs og skremmer noen, blir angrepet av en annen hund, jager vilt e.l.
    • Hei! Vi er en familie på 6, 4 barn fra 15år til 1år. Jeg er hovedsakelig den som har lyst på hund, og det vil nok jeg som hovedsakelig har ansvar for både luftig og trening. Håper også at de to eldste på 15 og 12 skal kunne lufte uten problem. Jeg har tidligere hatt flere hunder i hus, blant annet Border Collie, Rottweiler, Dobermann-blanding og Chihuahua. Jeg trives nok best med hunder i gruppe 1, men ønsker meg nå noe mer stødig, uten for mye risiko for mentale brister, vokt osv.  Jeg kommer nok heller ikke til å være like aktiv på trenings fronten, selv om jeg har et ønske om både lp og agility på hobbybasis.    Hunden vil hovedsakelig være familiehund, og være en del av hverdagskaoset, med masse lek og moro, følging på fotballtreninger, en joggetur i ny og ne, lengre turer i helger. Min store lidenskap er hund, så mentalttrening vil bli lagt inn litt hit og dit innimellom.    Den må tåle besøk, nye situasjoner og helst ikke ty til bjeffing ved hver minste ting. Vet at dette er ting som også må trenes på, men ønsker en rase der det er 90% sjanse for å lykkes enn 10%. Hvilke raser tenker dere kan passe inn hos oss? Har også en drøm om å utdanne denne hunden til terapi hund, men det vil tiden vise.
    • Har gjensidige og de er hvertfall aldri noe tull med!
    • Wohoo, da har løpetiden endelig startet! 🥳  14 mnd gammel
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...