Gå til innhold
Hundesonen.no

Lydighet klasse 1, hva skal man gjøre?


Isabel

Recommended Posts

Skrevet

Lurer på hva man skal gjøre i "programmet" i Lydighet klasse 1?

Takker masse masse for svar! :)

  • 4 years later...
Skrevet

Klasse 1:

Tannvisning

Fellesdekk 2 minutter

Lineføring

Fri ved foten

Dekk fra holdt

Innkalling fra sitt

Stå under marsj

Fritt hopp over hinder

Hmmm, fritt hopp over hinder kan jeg følge med hunden da? vi har jo trent agility noen år menne greit å høre (og ja min gamle BC tenkte å kanskje starte i lydighet :aww: )

Skrevet

Fritt hopp over hinder skal du gå med hunden på din venstre side (fot) rett mot hinderet og du skal gi kommandoen "hopp" slik at hunden hopper over, fremdeles ved din side. Og så skal dere fortsette å gå noen meter før dere stopper opp (hunden skal da sette seg) og øvelsen er ferdig! Enkelt forklart :aww:

Skrevet

Fritt hopp over hinder skal du gå med hunden på din venstre side (fot) rett mot hinderet og du skal gi kommandoen "hopp" slik at hunden hopper over, fremdeles ved din side. Og så skal dere fortsette å gå noen meter før dere stopper opp (hunden skal da sette seg) og øvelsen er ferdig! Enkelt forklart :aww:

Takker, da kan jeg krysse det av på listen :aww:

Skrevet

Takker, da kan jeg krysse det av på listen :hmm:

Anbefaler deg å søke på videoer på nett over klasse 1. Det ligger nok mange inne på Vimeo eller Youtube. Tror også det ligger noen på Canis-tv :aww:

Kan også anbefale videoene fra Svartberg, selv om disse er fra det svenske lydighetsprogrammet, som er noe anderledes (de har holding av apport og en annen hinder-øvelse, og ikke fri ved foten?) Men det er uansett inspirerende å se deres videoer:

http://www.svartbergs.se/lasvart.html Helt nederst på siden. Spesielt videoene med Skoj er knallbra! :aww:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...