Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei,

 

Chili, min eldste tervueren, knakk en tann dagen før nyttårsaften i fjor og var hos veterinær for å fjerne røttene/restene etter tannen dagen etter. Dessverre viste det seg at denne veterinæren ikke hadde fjernet røttene, så da måtte hun fjerne disse hos en ny veterinær. Nå viser det seg at såret etter tanntrekking ikke har grodd og det virker ømt og betent, i tillegg er kjevebeinet blottet. Hun må derfor til veterinær igjen for å fikse dette. Siden hun er 11 år er jeg veldig skeptisk til å legge henne i narkose en tredje gang på så kort tid, så jeg vil gjerne ta henne med til en veterinær som jeg vet er flink med tannbehandlinger for å minimere sjansen for nye komplikasjoner.  

Er det noen her som kan anbefale en veterinær de vet er flink med tenner og tannbehandling? Jeg bor i Trondheim, men kan sende henne til moren min i Oslo om nødvendig, så jeg setter pris på tips om veterinærer både i Trondheim og Oslo. :)

 

Bilde av tannen ligger i boksen under her. Det ser ganske ekkelt ut! Hun skal til sjekk hos veterinær denne uka, bare så det er nevnt. 

Spoiler

IMG_4050.thumb.JPG.e0a933775aadfd4d0d5b0026871a7ab7.JPG

 

 

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...