Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hva bruker dere på hundene deres mot flått? Hvor mye koster det i Norge? Vet du hvor mye det koster i Sverige?

Siden jeg har fire hunder lurer jeg på om det lønner seg å kjøre til Sverige å kjøpe flåtthalsbånd der? Eller flåtttabletter?

Noen som vet prisene på de forskjellige flåttmidlene? Flåttsesongen er vell rett rundt hjørnet antar jeg på Østlandet.

Hva gjør dere? Hva lønner seg økonomisk?

Skrevet

Jeg bruker ravhalsbånd til mine. De får likevel noen flått, men betydelig mindre enn uten. Noen år har de hatt ingen, hvor de andre år hadde fått mange flått uten halsbånd. 

Det bestilles fra Sverige og koster alt ettersom hvor stort halsbånd du trenger. Tipper det ligger rundt 200-300 kr? Det er en engangssum, så helt klart verdt det om det funker på din hund! Jeg tror det også er garanti på det, så hvis det ikke virker for deg, kan du sende det tilbake og få pengene igjen.

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Ja det lønner seg kjøre til Sverige å kjøpe (så lenge du bor innen rimeligheten på avstand selvsagt). Men de selger bare dråper eller halsbånd. Bravecto må du ha resept på i Sverige. 

Skrevet

Nexgard tabletter er ikke så dyre som bravecto , husker ikke pris :/  men her må det tabletter til. Det holder ikke med aromaterapi :D  Fordelen med et halsbånd er jo om hunden reagerer så er det bare å ta av, det er skitvanskelig å vaske ut dråper om de reagerer og tabletter må jo bare virke tiden ut uansett...

  • Like 3
Skrevet

Hvor mye koster Scalibor i Norge ? Jeg har brukt Scalibor Flåtthalsbånd kjøpt i Sverige til hundene mine tidligere og er veldig fornøyd med den. Men vurderer samtidig andre flått midler.

Skrevet
Nexgard tabletter er ikke så dyre som bravecto , husker ikke pris :/  men her må det tabletter til. Det holder ikke med aromaterapi [emoji3]  Fordelen med et halsbånd er jo om hunden reagerer så er det bare å ta av, det er skitvanskelig å vaske ut dråper om de reagerer og tabletter må jo bare virke tiden ut uansett...


Jeg har ikke peiling på pris i Norge, men er 3 doser med nexgard billigere enn 1 dose Bravecto altså? :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet

Kan det stemme at halsbåndet er like dyrt i Norge som Sverige? Ringte til apoteket i Norge og det var omtrent samme pris. Synes det er rart siden jeg har hørt at det er halve prisen i Sverige. 

Skrevet
3 timer siden, Polfarer skrev:

 


Jeg har ikke peiling på pris i Norge, men er 3 doser med nexgard billigere enn 1 dose Bravecto altså? :)

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk
 

 

Husker som sagt ikke eksakt pris men tror jeg betalte rundt 300 for 3x nexgard og ca 500 pr bravecto. Her satt virkningen så lenge i at det holdt med en tablett i året. Bravecto første året og nexgard neste

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...