Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Google er alles værste fiende ? Det er ikke sjeldent at man får opp de værste tingene når man søker svar på diverse spørsmål ? 

Lykke til! Håper det er søte små i vente ?

Skrevet

Da kan jeg vel slenge på litt mer info om kullet ;)

BH AD Welincha's Nixe venter forhåpentligvis valper med IPO2 KKL Zitan Vom Repetition ca 14 mars. Jeg håper og tror på at dette blir hunder som er aktive og kan brukes som hobby-hunder. Altså, ikke helt hæla i taket og tenna i tapeten, men hunder som ikke er helt fremmed for å ta i ett tak. Kjøpere bør være aktive mennesker som liker utendørsaktiviteter.

Kullet vokser opp hos meg og jeg har ansvaret for at de får en god start på livet 1f642.png:) Kullet eies av Kennel Welincha.

Ultralyd for snart to uker viste tom jente, men den ble nok tatt i tidligste laget. I går dro jeg til Askim for å hilse på og vise frem Nix til oppdretter og hun var usikkert, men så kom jaggu Bente Veterinær og med brukket hånd kunne hun si jooo, hun trodde det, så deiset det ned en annen oppdretter og hun kjente og tenkte og kjente og ente opp med at jo, her er det valper. Så litt med litt enkel kjapp hoderegning så er vi 95% sikre på at her er det valper. Det er nok neppe det helt store kullet, men bestilling til høyere makter ligger på 6, 4 tisper og 2 hannhunder. Nå håper jeg inderlig det blir valper, og vi kan ikke gjøre annet enn å krysse fingrene. Alle ytre tegn tilsier at hun er drektig.

Litt usikker på dere ønsker å vite mer, så still spørsmål. Jeg svarer etter beste evne. 

58a01e01c9dd1_PicMonkeyImage.png.895f50891c8c777ab7c69f854d91cef5.png

Video av Zitan skal dere også få. Han er trent av eier og forventes å ta IPO3 i løpet av våren. 
 

 

  • Like 11
Skrevet

Høres ut som da vi paret Mia for første gang i fjor dette... Reiste i god tro til hannhund på dag  13- og han var overhode ikke interessert... i ei uke... Så da tok vi han med hjem- fra Skåne til Gudbrandsdalen- en liten "svipptur" bare :P Først på dag 19 ville han- du kan jo tenke deg hvor mange ganger i løpet av de dagene jeg burde hatt både valium og unevnelige mengder alkohol ;)

men paringer ble det- flere også, før vi reiste hjem med han... så var det å vente da- og som vanlig tenkte jeg ikke å ta UL... Det burde jeg jo gjort.... "hun ER drektig... NEI det er hun ikke" i mange uker....... før vi da faktisk tok røntgen- 2 ganger! Hahaha
Men vi satt tomhendt igjen da... 
Nå venter vi på løpetid- for å gjøre ett siste forsøk- og her skal det tas blodprøver til bikkja blir blodfattig :innocent:

LYKKE TIL MED KULLET- måtte det bli den mest ukompliserte fødselen og det mest perfekte kullet ever :D

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet (endret)

Hadde termin på mandag og vi ser ingen tegn til noe som helst som kan minne om fødsel. Sist UL viste tom tispe, men jeg er en som ikke gir opp å håpe på at verden er litt grei av og til.  Ny sjanse til sommeren med samme hannhund :)

Endret av Margrete
  • Like 1
Skrevet

Tusenmillionermangetakk for at det ikke kun er meg som er sånn og har bruk for kodelås på internettet,og medisinskapet. ;-) Masse lykke til med valper! Selv gikk jeg glipp av denne runde for frøkna begynte løp 6 uker for tidlig...så vi og venter på sol og sommer..

Skrevet
10 timer siden, Margrete skrev:

Hadde termin på mandag og vi ser ingen tegn til noe som helst som kan minne om fødsel. Sist UL viste tom tispe, men jeg er en som ikke gir opp å håpe på at verden er litt grei av og til.  Ny sjanse til sommeren med samme hannhund :)

Og du er sikker på at det ikke er en eneste valp inni der? Om det er et enebarn, er det jo ikke alltid ting setter i gang til normal tid heller :)

Skrevet
58 minutter siden, Pringlen skrev:

Og du er sikker på at det ikke er en eneste valp inni der? Om det er et enebarn, er det jo ikke alltid ting setter i gang til normal tid heller :)

Hysj! Jeg er litt sånn ca bittelitt håpefull :P Så jeg har klar varmeflaske, og jeg sover på samme rom som henne, i tilfelle. Hun får til søndag, og er det ikke noe lyder fra avkom da, så er og blir hun tom. 

  • Like 1
Skrevet
52 minutter siden, Margrete skrev:

Hysj! Jeg er litt sånn ca bittelitt håpefull :P Så jeg har klar varmeflaske, og jeg sover på samme rom som henne, i tilfelle. Hun får til søndag, og er det ikke noe lyder fra avkom da, så er og blir hun tom. 

Oj det hørtes slitsomt ut! Lykke til til sommeren dersom det ikke kommer noen de neste dagene!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...