Gå til innhold
Hundesonen.no

Parring og nevrotisk eier


Margrete
 Share

Recommended Posts

Da kan jeg vel slenge på litt mer info om kullet ;)

BH AD Welincha's Nixe venter forhåpentligvis valper med IPO2 KKL Zitan Vom Repetition ca 14 mars. Jeg håper og tror på at dette blir hunder som er aktive og kan brukes som hobby-hunder. Altså, ikke helt hæla i taket og tenna i tapeten, men hunder som ikke er helt fremmed for å ta i ett tak. Kjøpere bør være aktive mennesker som liker utendørsaktiviteter.

Kullet vokser opp hos meg og jeg har ansvaret for at de får en god start på livet 1f642.png:) Kullet eies av Kennel Welincha.

Ultralyd for snart to uker viste tom jente, men den ble nok tatt i tidligste laget. I går dro jeg til Askim for å hilse på og vise frem Nix til oppdretter og hun var usikkert, men så kom jaggu Bente Veterinær og med brukket hånd kunne hun si jooo, hun trodde det, så deiset det ned en annen oppdretter og hun kjente og tenkte og kjente og ente opp med at jo, her er det valper. Så litt med litt enkel kjapp hoderegning så er vi 95% sikre på at her er det valper. Det er nok neppe det helt store kullet, men bestilling til høyere makter ligger på 6, 4 tisper og 2 hannhunder. Nå håper jeg inderlig det blir valper, og vi kan ikke gjøre annet enn å krysse fingrene. Alle ytre tegn tilsier at hun er drektig.

Litt usikker på dere ønsker å vite mer, så still spørsmål. Jeg svarer etter beste evne. 

58a01e01c9dd1_PicMonkeyImage.png.895f50891c8c777ab7c69f854d91cef5.png

Video av Zitan skal dere også få. Han er trent av eier og forventes å ta IPO3 i løpet av våren. 
 

 

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres ut som da vi paret Mia for første gang i fjor dette... Reiste i god tro til hannhund på dag  13- og han var overhode ikke interessert... i ei uke... Så da tok vi han med hjem- fra Skåne til Gudbrandsdalen- en liten "svipptur" bare :P Først på dag 19 ville han- du kan jo tenke deg hvor mange ganger i løpet av de dagene jeg burde hatt både valium og unevnelige mengder alkohol ;)

men paringer ble det- flere også, før vi reiste hjem med han... så var det å vente da- og som vanlig tenkte jeg ikke å ta UL... Det burde jeg jo gjort.... "hun ER drektig... NEI det er hun ikke" i mange uker....... før vi da faktisk tok røntgen- 2 ganger! Hahaha
Men vi satt tomhendt igjen da... 
Nå venter vi på løpetid- for å gjøre ett siste forsøk- og her skal det tas blodprøver til bikkja blir blodfattig :innocent:

LYKKE TIL MED KULLET- måtte det bli den mest ukompliserte fødselen og det mest perfekte kullet ever :D

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Hadde termin på mandag og vi ser ingen tegn til noe som helst som kan minne om fødsel. Sist UL viste tom tispe, men jeg er en som ikke gir opp å håpe på at verden er litt grei av og til.  Ny sjanse til sommeren med samme hannhund :)

Endret av Margrete
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusenmillionermangetakk for at det ikke kun er meg som er sånn og har bruk for kodelås på internettet,og medisinskapet. ;-) Masse lykke til med valper! Selv gikk jeg glipp av denne runde for frøkna begynte løp 6 uker for tidlig...så vi og venter på sol og sommer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, Margrete skrev:

Hadde termin på mandag og vi ser ingen tegn til noe som helst som kan minne om fødsel. Sist UL viste tom tispe, men jeg er en som ikke gir opp å håpe på at verden er litt grei av og til.  Ny sjanse til sommeren med samme hannhund :)

Og du er sikker på at det ikke er en eneste valp inni der? Om det er et enebarn, er det jo ikke alltid ting setter i gang til normal tid heller :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

58 minutter siden, Pringlen skrev:

Og du er sikker på at det ikke er en eneste valp inni der? Om det er et enebarn, er det jo ikke alltid ting setter i gang til normal tid heller :)

Hysj! Jeg er litt sånn ca bittelitt håpefull :P Så jeg har klar varmeflaske, og jeg sover på samme rom som henne, i tilfelle. Hun får til søndag, og er det ikke noe lyder fra avkom da, så er og blir hun tom. 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

52 minutter siden, Margrete skrev:

Hysj! Jeg er litt sånn ca bittelitt håpefull :P Så jeg har klar varmeflaske, og jeg sover på samme rom som henne, i tilfelle. Hun får til søndag, og er det ikke noe lyder fra avkom da, så er og blir hun tom. 

Oj det hørtes slitsomt ut! Lykke til til sommeren dersom det ikke kommer noen de neste dagene!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Finner ikke noe om noen grupper i området på nett, så lurer på om noen er interesserte i å starte en og leie hall sammen i vinterhalvåret?  
    • Lurer på hvor det ble av alle hundeparkeringsboksene. Er det noen som vet om butikker som fortsatt har sånne? Vi bruker ikke bur hjemme og trenger trene på det, samt at det er kjekt å kunne handle mat med hunden når den mestrer situasjonen. 
    • Jeg kjenner kun til engelsk setter, og synes noen ganger de er litt vel myke/milde. Så ville vært nøye på å finne en oppdretter som avler på trygge fine hunder. Tror nok fysisk mosjon er viktigere enn mental trening for en engelsk setter 😊 
    • Narsisistens smørbrødliste over hvordan skape avhengighet i new supply fungerer som bare det så langt. Vi er vel og merke fortsatt i innledende love bombing fase, men jeg har allerede vært avvisende og ikke svart på meldinger, og forlatt ham for å prate med andre så han hører det gjennom den stengte døren, noe som sender ham inn i en emosjonell berg og dalbane, og han vil bare være sammen med meg hele tiden. Truly toxic behaviors jeg har kommet unna med i dag, uten å bli forlatt til fordel for en annen, fordi han nå er så emosjonelt avhengig av meg allerede: Bading. Vasket til og med barten og skjegget med sjampo Tørking med håndkle Føning (!) Skamklipp med maskin  Potesokker  Greit, han protesterte litt mens det stod på og jeg skal innrømme det ble love bombet med K9 Nom Noms. Vi er for tidlig i toxic relationship prosessen til å bare kjøre på med den typen mishandling uten å tilsløre at det er hva det er ennå, men soon.. Har allerede begynt å tøye strikken litt. Bedt om sitt ved døren og så ikke belønnet med godis, bare en "kom da!". Bedt om stå, fortsatt med rygge uten godis mellom. Hvis en koker frosken sakte, så legger den ikke merke til at love bombingen sklir over i ren og skjær utnytting. Jeg er høy på dopamin av å ha fått ham til å: Sitt - dekk - stå (eller pølse-bacon-ost, som det heter for å snakke et språk han forstår) Spin og twirl Åttetall mellom beina  Utgangsstilling høyre og venstre  Sitte i front  Sitte på stedet hvil mellom beina Touch snute i hånd  Rygge Ligge på ryggen  Sitte bamse  Danse med muttern Gi labb(er) High five  Riste på hodet: "Neeei" Sitt-bli med dobbeltkommando håndsignal fordi jeg klebber ting til iblant ved å ville for fort frem Fra sitt frem til target pad Jeg har ikke lagt noen plan for å trene øvelser så jeg får tilfredsstilt min indre kontrollsyke. Det haster ikke å ha et repertoar av underholdningstriks, men det var så ****** kaldt ute, vi måtte gjøre noe inne. ..og Ede er helt med, lykkelig uvitende om hvordan han vil bli kokt sakte av en manipulativ Maskot som tenker at han uten å selv legge merke til prosessen vil måtte gjøre alt det der og mye mer uten en eneste godbit underveis.   Edit: Shit, nei, jeg er ikke helt profesjonell på dette. Det ser ut som det straffer seg ved at han allerede har begynt å snoke gjennom sakene mine. Han åpnet nettopp en skuff og begynte syte fordi han fant masse ubrukte godbitposer oppi der. —HVEM er det lageret der tiltenkt, liksom? Hva var det jeg gjorde da jeg stappet en sånn pose i lomma og forlot ham hjemme alene i nesten et minutt uten å svare på meldinger? Han får bare tro meg på at de er til ham og bare ham fordi jeg elsker ham og bare ham. 
    • Fikk endelig blitt kjent med lukten av alkoholkonsum i går. Busser og gater med feststemte brisne i godt humør. De aller fleste ignorerte ham. Noen vekslet noen ord på avstand. Mange flørtet i forbipassering. Ingen tok på ham. På den ene bussen var vi heldige og fikk 10 minutter selskap av tre glade brisne som selv hadde hunder de pratet om, mellom å henvende seg til Ede i passende intervaller for å fortelle ham at han er en søtnos, mens han satt rolig på fanget mitt i grei høyde og var inkludert i den midlertidige flokken.  Folk har blitt utrolig flinke til å ikke nævle på fremmede hunder. Det var verre å ha valp før, da de aller fleste ville ta på og gi førerne større utfordringer ved å lære valpen at det lønner seg å hoppe opp på folk, for da blir de skikkelig glade og kosemose - helt til valpen blir stor sånn som blandingshunden Bamse, og dømt til døden ved giftsprøyte for å gjøre hva alle belønnet Bamse for da han var liten: å hoppe opp på for å receive much love og gjøre en forbipasserende veldig glad.  Kanskje det hjelper at Ede er såpass stor valp. Han kan lett se ut som en voksen schnoodle-cockadoodle blanding om en ikke ser labbene og de klumsete bevegelsene. Folk som ser at det er en valp har kanskje nok peiling til å vite hvor dumt det er å trene ham til å forvente å bli fysisk med tilfeldige fremmede på gata. Kanskje er det også mutterns alder og mer seriøse holdninger som gjør det. Ser antakelig mer myndig og mindre approachable ut enn før. Vibber noe annet nå enn som yngre og mer sosial vimsevirre fjolle med mindre kunnskap og uten noen plan med sosialiseringen. Klar forbedring.  Råd fra instruktøren Ede er mindre fornøyd med at vi betaler for å veilede muttern om hvordan gjennomskue og outsmarte ham, det var å redusere mengden godis som bestikkelser. Jeg er fæl til å holde ham passiv og gi illusjonen av veloppdragen med godis. Han trenger lære å slappe av uten. Det rådet var vanskelig for muttern å følge opp på fulle busser og gater med folk tett i tett og ikke en eneste kommando for oppgaver han kan få fokusere på fremfor godbiten i mutterns hånd. Eksempelvis da dørene åpnet seg på den ene forholdsvis sparsomt befolkede bussen vi skulle av, og det var en to meters dyp, tett vegg av folk rett utenfor, på byens travleste holdeplass. Ede er typen som instinktivt ønsker ta inn og vurdere situasjoner før han tar beslutninger. Det er unaturlig for ham å bare følge muttern på blind tillit og valse rett inn i alt uten å se an ting først - og så valse uti på tillit til at mutterns lederskap er beste løsning. Han er tøff, men han er glup også.  Å ha valp som blir sittende midt i døråpningen mens tjue stk vil inn der, det går ikke, så å gå av bussen på egne poter er nå en arbeidsoppgave han har lært at det lønner seg med sitt-ned-aksjon mot. Å stoppe igjen, for å analysere og sniffe hender, bukselommer og mer og mindre edle private deler på fremmede, midt inni en ganske tett masse av mennesker i kaotisk bevegelsesmønster, det har han lært er måten å få muttern til å småpanisk fiske det beste hu har å by på ut av "In case of emergency"-lomma og la ham gomle på det mens vi navigerer ut av kaoset.  Hvem som trener hvem er altså et spørsmål om synsvinkel.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...