Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder fra utstilling?


Bambii88

Recommended Posts

Skrevet

Ingen her som har noen "skryte" - bilder, de vil dele med oss andre da? Alltid morsomt å se og høre hvordan det har godt for andre i ringen =)

*:*~*:*Klem Guro & Ronya*:*~*:*

Skrevet

ronyairingen2.jpg

Shafaq Romantic's Ronya, *-_-Ronya-_-*

11mnd gammel på bildet. Hun har fått 2 Hp, 1Ck og 3Bim-valp :) Veldig stolt av henne :D

__________________________________________________

zollathachamp.jpg

NuCH Shafaq Piazzolla Pascal, *-_-*Zolla*-_-*

3år gammel på bildet. Hun er fått 3cert, 6Ck, Cacib, Res. Cacib og 1Bir. Satser ikke så mye utstilling med hun når, mere en selskapshund hjemme :)

__________________________________________________

Det var 2 av 3 salukis bestemor har nå. Begge har vært innom utstilling og agility, mens det er bare 1 som brukes i agility :) og mye i utstilling :D Under er det bilde av vår gamle saluki *~*Savner deg Tanz*~* :)

__________________________________________________

tanzejentami.jpg

NuCH Shafaq Nachtanz Jinha, *-_-*Tanz*-_-*

På bildet er hun 3år. Tanz blei bare så vidt 3 1/2år gammel :) Savner hun masse... Du kan lese om hun på "In Memorian" her på hundesonen. Tanz gjorde det bra i utstillingsringen. Hun hadde 3xBir, 3xCert, N Champ, mer enn 10xCk, og mange Hp'er, 1xCacib og 1xRes.Cacib. :D

Skrevet

Hehe, har en del jeg da :D Får starte med tibbene mine :wink:

Dolly5.jpg

Dolly som 2.BIS-veteran :D (hun ble senere BIS-vet på NKK sin utst. i Tromsø) :-o

Li-Li.jpg

Li-Li fikk Cacib og ble BIM på NKK sin utst. i Stavanger.

Tolleren Buddy som jeg stilte for en venninne i vikingeskipet:

Toller-Buddy.jpg

Han fikk Cert, Cacib og ble BIM med NV-04 tittelen :(

En nuffe jeg fikk låne til JH(synes bildet er så stilig 8) )

Nuffeifart.jpg

Jeg ble BIS juniorhandler :wink:

Handler nakenhund:

Pirat1.jpg

Han ble BIR, BIG og BIS 2(valp) på sin første utstilling(bildet over), og BIS3(valp) på sin andre utstilling(bildet under) :D:D :

Pirat3.jpg

Hehe, ble en del det :D jaja, elsker å titte tilbake på morsomme stunder :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...