Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg fikk vite i dag at det var utstilling i Drammen travbane av NHL Norges hunden landsforbund. Dessverre så fikk jeg vite det altfor sent til å melde på. Denne utstillinga stod ikke på NKK aktivitetskalenderen som jeg sjekker. Finnes det noen andre egne hundesider som arrangerer utstillinger? Annet enn NKK og NHL. Vil ikke miste enda en utstilling til bare fordi jeg ikke har fått med meg at det var en. ???

Skrevet

Sjekker du terminlisten som ligger på nkk.no så skal du finne komplett oversikt over alle offisielle utstillinger. De andre arrangert av NHL og lignende er uoffisielle og har ikke tellende resultater.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Var ikke det jeg mente og jeg er ikke noe flink til å forklare meg. Det jeg mente var om det finnes noen andre sider enn NKK og NHL som arrangerer utstillinger?

Skrevet
24 minutter siden, Katharina skrev:

Var ikke det jeg mente og jeg er ikke noe flink til å forklare meg. Det jeg mente var om det finnes noen andre sider enn NKK og NHL som arrangerer utstillinger?

Jeg vet bare om de to organisasjonene som organiserer det de selv anser som offisielle arrangement og utstillinger - men de er konkurrenter, og har slik jeg ser det ganske ulike opplegg. NHL er en bitteliten organisasjon, framstår ikke akkurat seriøs, og jeg kan ikke se for meg at det finnes andre enda mindre alternativ. 

Derimot hender det at lokale klubber arrangerer matchshow, men det er ikke noen samleside for det, du må bare følge med på klubber i nærmiljøet ditt. Mange bruker FB for å markedsføre sine arrangement i betydelig større grad enn de benytter sine allerede opprettede hjemmesider.

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan ser deres morgenrutiner ut med valp/hund før dere skal på jobb? Ønsker å høre litt hva andre gjør. valpen vår våkner som regel mellom 06-06.30. Vi tar han da ut i ca 15 min slik at han får gått på do, når vi kommer inn igjen så leker vi litt og trener på kommandoer før han får frokosten sin, så er det litt ut på do igjen før vi går inn, får litt hjernetrim og så er det inn i valpebingen når vi reiser på jobb. Hvordan legger dere opp starten av dagen deres?
    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...