Gå til innhold
Hundesonen.no

1. Februar efit med snoffe


Snoffe
 Share

Recommended Posts

10.30 dro vi oss opp av sengen å fikk se at snøen var kommet på et besøk.

20170201_102118.jpg

Ca.11.30 etter å ha slipt Casper ut i hagen for å gå på do og litt husarbeid spiste vi endelig frokost, vel Casper tok seg en dupp :lol:

20170201_110549.jpg20170201_113343.jpg

Ca. 12.30 måtte jeg ha meg en hvil på sofaen. Den siste timen ble brukt på støvsuging og rydding.

20170201_121524.jpg

Ca.13.30 hadde jeg en liten kos og prat med Snøprinsessen:wub: halen hennes er blitt helt vanvittig lang den siste uken! 

20170201_134820.jpg

Ca.14.30 var vi på tur i skogen vår. Veldig deilig å bare rusle rolig mens Casper får gjøre det han vil, ja med mindre jeg vil ta bilde :lol:
20170201_142617.jpg

Ca.15.45 var vi kommet hjem og begynt å varme opp middagen. Sosekjøtt, fløtepoteter og rosenkål. Bare rester :aww: gubben bestemte at han ville ha fløte i sosekjøttet så da ble det sånn.

20170201_155312.jpg

Ca. 16.30 havnet vi i sofaen igjen med en kopp te :ahappy:

20170201_161901.jpg

Tok dette bildet like etter på, og så sovnet jeg.

20170201_164548.jpg

Klokken 19 ble neste bilde tatt. Ganske uggen i formen (som vanlig etter å ha sovet). Casper hadde flyttet seg litt siden sist bilde.

20170201_190451.jpg

Klokken 20 er det tid for Casper sine medisiner, og kattene har funnet ut at de også får litt godis hvis de står parat :aww:

20170201_195030.jpg

Klokken 21 så vi Farmen, velger å se den litt senere så vi kan spole over reklamen :lol: Casper fikk seg en noe mitvillig tur i hagen før vi satt på farmen da :aww:

20170201_205934.jpg

Klokken 22 spiste jeg en skål med musli og biola. Etter dette var det ikke mer bateri på mobilen, det som hendte etter siste bilde var sofa, tv og litt surfing på nettet.

20170201_215016.jpg

 

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
56 minutter siden, LØJ skrev:

Ønsker meg katt jeg og... Ser jo så idyllisk ut med Casper og kattene :wub: Forventningene mine sier at det vil ikke bli helt sånn her :teehe:

Her er det ganske idyllisk, og over alle forventninger! Til og med mamma sin hund glir rett inn i flokken, og han fordrar ikke kattene til mamma :P Tror vi har vært veldig heldig med individene vi har fått :ahappy:

 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...