Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

min hund på 9 år har i noen dager oppført seg rart, hun er en skikkelig sprettball til vanelig og det skjedde noe for noen dager siden som kanskje er grunnen til hun halter? hun prøvde og hoppe opp på kjøkkenstolen og falt på ryggen sin, men hun virket helt fin etterpå litt redd kanskje for å hoppe opp igjen, men var sprettete hele dagen ellers, men nå etter den dagen har hun bare vegret seg mere og mere for hopping, hopper ikke ned fra sengen ikke opp i bilen, og har generelt en stiv gange med halting av og til, først av alt: ja vi har vært hos dyrelegen og hun kjente på henne og sa hun var stiv og hoven i lår og korsrygg? trodde kanskje det kom p.g.a da hun falt, skulle gi henne smertestillende i 1 uke samt forsiktig massering og se om det gikk over, hvis ikke måtte de ta røntgen :( hun har litt patella på høyre kne grad 1 som aldri har plaget henne. Jeg er bekymret for artrose..hvordan utarter dette seg dere som har erfaringer? Synes det er trist å se henne så redusert og vil så gjerne hjelpe henne! 

ps: hunden min er ikke overvektig og får glucosamin og ACANA tørrfor med selolje over i tilegg. hun var helt frisk ellers og er min lille sprettball.

 
 
Guest *Kat84*
Skrevet

Når var sist du sjekket PL? Det kan utvikle seg fra første undersøkelse. 

Jeg avlivet min for et par måneder siden. Han var PL fri når han var 2 år gammel, og som 5-åring hadde han plutselig ikke kneskåler igjen. Om det var PL eller den sykdommen som gjør at femur beinet smuldrer i enten hofte eller kneledd vet jeg ikke, men de sterke og tydelige symptomene kom plutselig i hvert fall. Jeg tror god muskulatur gjorde at han ikke merket så mye til det før det var skikkelig galt. 

Gjør en undersøkelse til om det ikke er nylig utført dersom det fortsatt ikke er helt bra. Ellers er det kjempebra at du gir tilskudd for leddene! :) 

Lykke til! Håper alt er bra og at det bare er litt sårt! :)  

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...