Gå til innhold
Hundesonen.no

Pitbull-valper


Guest Tispa

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Har akkurat fått meg en liten Pitbull-valp (6 uker)! Lurte på om noen har kjennskap til og forslag til oppdragelsesmetoder for denne rasen? Vil gjerne ha en trygg og god hund...

Skrevet

I hvilket land bor du...?

Antar at du vet at pitbullen er ulovlig i Norge. ;)

Det er forøvrig veldig vanskelig å gi noen konkrete råd når du spør så generelt...

"oppdragelses metoder".. ? :) Vil anta at pitbullen krever det samme som alle andre hunder; trygghet, konsekvens, sosialisering, tålmodighet...osv.

Skrevet

Troll "lever" for og av å provosere. Det er et internettbegrep mange sikkert kan beskrive bedre enn meg. (dere kan jo evt google litt) Kort sagt ønsker vedkommende å skape uhygge og store diskusjoner, ofte poster h*n bare startinnlegg og ikke mer. De har ofte profiler som sier lite, endrer nick dann og vann osv.

Beste måten å drepe dem på er å ikke fore dem, altså; la være å svare :)

Skrevet

Troll "lever" for og av å provosere. Det er et internettbegrep mange sikkert kan beskrive bedre enn meg. (dere kan jo evt google litt) Kort sagt ønsker vedkommende å skape uhygge og store diskusjoner, ofte poster h*n bare startinnlegg og ikke mer. De har ofte profiler som sier lite, endrer nick dann og vann osv.

Beste måten å drepe dem på er å ikke fore dem, altså; la være å svare :)

Synes du forklarte det veldig bra jeg ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...