Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg håper det er noen som kan komme med tips. Den ellers stille hunden vår har begynt å bjeffe på lyder når han er inne. Da særlig biler. Dette er veldig irriterende. atferden har akkurat dukket opp. Han har akkurat blitt 1 år gammel. 

Beskrivelse: 

Det kjører en bil forbi. Han stormer opp og bjeffer en gang og noen ganger flere. Han kommer løpende mot oss. 

Dette er veldig irriterende. vi rekker ikke å høre lyden først. Så da kvekker jeg ofte av han. Særlig hvis han bjeffer meg rett i øret. 

Hva gjør dere  med dette? det er ganske tungvint siden vi bor  i nabolag med en del biler. Jeg kjenner jeg har mest lyst til å bli sint. men det har jeg hørt at jeg ikke skal bli ? 

  • 4 months later...
Skrevet

Jeg strever fortsatt med dette. Noen som har tips? 

Kjefte hjelper ikke. 

Be han om å gå inn på rommet sitt hjelper ikke. 

Avlede hjelper, men jeg kan ikke være i forkant da jeg ikke har kontroll på når folk går ut av bilene sine i nabolaget ?

 

Skrevet
1 time siden, Snøfrost skrev:

Reagerer han på de samme lydene hvis du er ute med ham? 
eller er dette kun når han er inne?

Det er bare når han er inne. Ute ligger han bare å slapper av. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...