Gå til innhold
Hundesonen.no

Heldress til hunden


Kattadi
 Share

Recommended Posts

Hei

Jeg har en engelsk cocker spaniel på 5måneder. Nå er snøen kommet og hun absolutt elsker å være ute å baske i snøen. Problemet er at hun bli jo så full av snø. Nå snøen er litt kram blir hun en eneste stor snøball og får jo så vidt til å gå. Hva gjør folk med dette, lar man det bare vær, eller kjøper dere en heldress til dem? tipper folk gjør litt forskjellig, men er interessert i å høre hva folk gjør med sine hunder :D

Takk på forhånd :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har en heldress med lange ben kjøpt på Buddy ganske billig, finner ikke noe label med merke men legger ved bilde. Den er helt grei men litt stiv i stoffet, så den lager litt lyd. Vi har også en Hurrta slush-drakt med halvlange ben som Uno ser ut til å foretrekke, den bråker mindre og er mykere i stoffet.

 

20161203_152936.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg sverga til Dogs of Norway sin parkdress når eg hadde pelshund der all snøen festa seg. Definitivt den beste dressen eg har vert borti.

Ellers finst det jo diverse sprayar og oljer (minkolje, showshine...) man kan hive i pelsen for at snøen ikkje skal klumpe seg, men korleis det held på sikt om ein er ute lenge, anar eg ikkje :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Anbefaler dress med bein ? skikkelig snøklumper i pelsen lager skikkelig flokete og tovet pels samtidig som det lugger/er ubehagelig for hunden. jeg har ikke pelshund selv, men har passet en del... heldress med lange bein er absolutt å anbefale ? trenger ikke være foret om hunden ikke er en frossenpinn... jeg har kun prøvd hurtta regndredd! de har vell noe slush suite/dress nå tror jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...