Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg lurer på...


hundediggern
 Share

Recommended Posts

en hund, men det blir litt frem i tid. Jeg har en katt og bor i leilighet akkurat nå.

Men, ønsker tips fra dere, hør nå; Er litt over 50, og har barnebarn på 2 og 4 år. Men jeg vil gjerne ha noen rasetips ang. meg og min alder. Ønsker en liten rase som ikke bjeffer så mye. Liker godt å gå turer og har hatt hnd i alle år, unntatt de siste 6 årene. Har før hatt en labrador, buhund, en blandingshund av flat coated retriever og dalmatiner og 2 corgier. Er litt usikker på corgie fordi den siste jeg hadde ikke sansen for barn. Men den første var veldig rolig og fin ang.barna. Har lurt litt på en spisshund igjen, men er ikke helt sikker for de vokter jo. Noen som har tips her? Bare spør om det er noe dere lurer på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig mange små hunder har en del lyd, og spisshunder kanskje mer enn andre.

Er det viktig at hunden kan gå løs? Hva med basenji eller shiba?

De fleste hunder kan nok gå fint sammen med barn om de er vant til det fra de er små, så om du er interessert i corgi så ville jeg ikke latt det stoppe meg. Men de har jo en del lyd også da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...