Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden til naboen er en engelsk setter på ca åtte år. Han har i den siste tiden hatt litt ørebetennelse fra og til og en øyebetennelse. Han har fått antibiotika for dette, samtidig fant de også et sår på han foran pungen på magen (tja, på str med en femkroning?). Der var det gult verk, og de har prøvd å rense det litt selv etter de oppdaget det.

For noen dager siden klarte han ikke å tisse lenger, han stilte seg opp og løftet på beinet, men ingenting kom. Han viste tydelig ubehag, og den ellers så sindige og rolige hunden var urolig og pipete. Pungen hadde hovnet opp en del.

Veterinær ble kontaktet, og han fikk antibiotika og innsatt et kateter. Det kom ingenting, men de lot kateteret sitte, og utover natta kom det en del. Det var også blodrester i urinen. Dagen etter klarte han å tisse igjen, men det kom fortsatt litt blod. Hunden er mer fornøyd og hevelsen har gått ned. Såret hadde fått en kraftig infeksjon, men veterinærene klør seg i hodet og skjønner ikke helt hva som har skjedd og hva det kan være. Han har tatt mange prøver, og de viser ikke noe unormalt, og han er en frisk og godt voksen hund. Eier føler immunforsvaret hans er helt nede, og kanskje det er årsaken til alt. For meg virker det som at det er en tydelig sammenheng mellom såret og pungen/uringeringen, men siden veterinærene klør seg i hodet og han er den store snakkisen på veterinærkontoret forstod jeg det slik på eier at det hele var et mysterium.

Har noen vært borti noe liknende?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...