Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gevir anses som ikke-spiselig del av dyr i likhet med tenner til større dyr samt vektbærende bein til større dyr. Det er for hardt for tenner og tannemalje, og ikke noe ville rovdyr heller spiser. 

Skrevet

Ikke noe forskjell på det du finner, og det du kjøper. Veldig mye mykere og mer porøst materiale enn vektbærende bein, så helt fint å gnage på - hvis bikkja gidder. For det er lite smak og næring :)

  • Like 1
Skrevet
7 timer siden, tonjek skrev:

Jeg har kjøpt gevir i dyrebutikk, men det er jo steinhardt. Kjenner jeg er bekymret for tennene. Er det egentlig noe å bekymre seg for?

De kan knekke tenner dersom de gnager på knallharde ting... min forrige tispe hadde flere knekte tannspisser fordi hun var litt heftig med gnaging på litt vel harde bein.

Skrevet
7 timer siden, tonjek skrev:

Jeg har kjøpt gevir i dyrebutikk, men det er jo steinhardt. Kjenner jeg er bekymret for tennene. Er det egentlig noe å bekymre seg for?

De kan knekke tenner dersom de gnager på knallharde ting... min forrige tispe hadde flere knekte tannspisser fordi hun var litt heftig med gnaging på litt vel harde bein.

Skrevet

Vet ikke om jeg ble noe klokere egentlig :P Jeg har gitt gevir fra dyrebutikken uten å nøle og de gnager og koser seg ganske mye med dem. Men turte ikke å gi ett jeg fant ute i naturen av en eller annen rar grunn. Men nå ligger det i skapet her, for jeg har fortsatt ikke turt å gitt dem det :icon_confused:

Skrevet

Jeg finner mange fallgevir om våren der mamma bor, så her har hundene alltid et gevir eller to liggende. Merkelig nok så gnager de aldri på det når vi er her hjemme, men hos mamma gnages de på til det bare er små stumper igjen. Aldri hatt problemer med hverken tenner eller dårlige mager :)

Snapchat-2506587409397903540.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...