Gå til innhold
Hundesonen.no

Ninja, Noor & Miyagi - collie langhår


Recommended Posts

Skrevet
På Saturday, December 17, 2016 at 10:30 AM, Red Merle skrev:

Dette var flotte og pene langhårs collier :wub:

Tusen takk! :wub:

 

Ninja har fått løpetid, og går alt etter planen håper vi på valper i månedskiftet mars/april ❤

  • Like 3
  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tenkte de like gjerne kunne få seg egen tråd her på sonen disse to også  Privat's Oprah Knows "Ninja" f. 09.05.14 HD: A AD: 0 Karaktertest m/skudd: Bestått Ninja er ei sobel/hvit tispe

Hils på vår lille blå, Neytiri (Perfect Image Keep Ur Head Up High) Hun kom til oss på tirsdag, og så langt er vi svært fornøyde og riktig imponert over hvor fornuftig, selvsikker og trygg hun er

Vinteren kan være vakker ☆ 

Posted Images

Skrevet
På Wednesday, January 25, 2017 at 11:52 AM, Mackenzie skrev:

Håper du lager kulltråd? Det finnes nemlig lite som er søtere enn collie-bebbiser :wub: 

Det kan jeg selvfølgelig gjøre! Drøye 4 laaaange uker før en skal på UL :whistle:

  • Like 2
Skrevet
3 minutter siden, Perfect Image skrev:

Masse masse lykke til, håper det blir full uttelling, gleder meg til å se hva som kommer ut av komboen :)

Tusen takk! :D

  • 1 month later...
Skrevet

Snøen kom plutselig tilbake, så da fikk jeg anledningen til å prøve begge to i skiløypa allikevel. Og det ER så gøy! :D

Her skulle det egentlig komme noen bilder, men de ville ikke laste seg opp :ahappy:

Skrevet

Ninja gikk tom, så vi får prøve igjen til høsten :) Synes hun er litt for lekker (både utvendig og mentalt) til at det ikke skal komme noe etter henne, men jeg er jo ikke heeeelt objektiv sånn egentlig :D:wub:

17097210_10158557700370556_8069625885410960542_o.jpg

  • Like 4
Skrevet
13 timer siden, tutle skrev:

Så trist hun gikk tom! Veldig pen er hun uansett (og jeg er objektiv)! :wub: 

Ja, var litt kjedelig, men vi får bare prøve igjen :) Tusen takk for det :wub:

  • 5 weeks later...
Skrevet

Ninja har startet påskeferien noen dager tidligere enn meg og Noor, og ble med gjengen på hytta allerede i dag :) Vi reiser etter på mandag. Må si det er littegranne trist med en hund, selv om den ene er godt selskap, da :wub:

Snapchat-7843948579327191011.jpg

20170407_180537.jpg

  • Like 5
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ser mange publiserer at det er vinter både sørover og nordover, så vi kan vel ikke klage på at vi har fått full vår her i Midt-Norge :D

17917397_10158785278695556_7601343264570559650_o.jpg

17991585_10158785278750556_6279556819828749374_o.jpg

  • Like 8
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Skrevet

Må bare skryte litt av Ninjaen, som endelig klarte det jeg har sett på som helt håpløst :wub: Hun har jo sin hvite flekk på kroppen, som har gjort det litt vanskelig i utstillingsringen. Nå ble ikke hun kjøpt som noen utstillingshund, men hun har vært dratt med på lasset når Noor er blitt vist, både som valp og voksen. Og tross flekken, så har hun ikke gjort det dårlig; hun har flere reserve cert, men hun har ikke nådd helt frem pga den flekken. Så jeg hadde meg som mål å få ett reserve cert til (hun har ett lite og ett stort fra før), så kunne jeg kalle henne reserve champion :rolleyes:

Og Ninja skulle da altså vise seg å endelig rykke forbi alle de påmeldte tispene,  tross både flekken og pelsen liggende hjemme - og stod plutselig fremst med certet og endte som BIM, dette certet betydde mer enn jeg kan beskrive :wub:

20170607_181546.jpg

  • Like 10
Skrevet

Gratulerer så mye!!!!!! Skulle bare mangle at de ikke kan se forbi en liten feiltegning når resten er så bra!!:wub:

Skrevet
18 minutter siden, Toril skrev:

Gratulerer så mye!!!!!! Skulle bare mangle at de ikke kan se forbi en liten feiltegning når resten er så bra!!:wub:

Tuusen takk! :wub:

1 minutt siden, MegaMarie skrev:

For noen vakre collier du har! :wub:

Tusen takk! :heart:

  • 1 month later...
Skrevet

Prøvde oss på å hente enda ett lite cert på Ninja, og skal si denne utstillingsgreia er bra bingo :lol: Hun fikk jamen gult, igjen pga flekken, men gult har hun da ikke fått før. Jaja, vi liker farger :D

Ellers går dagene i mye tur, lek og litt trening, helt normal hverdag tross for ferietid for vår del :)

20045577_10159245858110556_582736214494032859_o.jpg

  • Like 3
  • 1 month later...
Skrevet

Vi nyter naturen og alt det fine den har å by på. Høsten spesielt er min favoritt årstid, så gleder meg til alle turer vi har planlagt fremover :D

20170715_145613.jpg

Snapchat-1004133230.jpg

Snapchat-2056078733.jpg

Snapchat-290405734.jpg

Snapchat-423842334.jpg

Snapchat-1641747586.jpg

Snapchat-1021882720.jpg

Snapchat-846087959.jpg

  • Like 3
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Skrevet

Hils på vår lille blå, Neytiri:wub: (Perfect Image Keep Ur Head Up High)

Hun kom til oss på tirsdag, og så langt er vi svært fornøyde og riktig imponert over hvor fornuftig, selvsikker og trygg hun er :heart:

Elendige mobil bilder, håper været stabiliserer seg så jeg får lufta speilrefleksen litt :)

Snapchat-1734448532.jpg

Snapchat-1610343644.jpg

20180123_123359.jpg

  • Like 17

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...