Gå til innhold
Hundesonen.no

Galdhøpiggen med hund


Elisabeth95
 Share

Recommended Posts

Hei. Skal til galdhøgpiggen med hunden min i uke 33. Vi går fra  Spiterstulen. 

Vi liker ikkje å gå når det er mange folk å en må helste gå i kø, slik var det på trolltunga, så da gikk jeg heller ned om natta når ingen andre var der xD

Hvilken opplevelser har dere fra denne turen? Mye folk?   Hva tidsrom er best å gå i ? 

Tenkte kanskje å ta det som en 2dagers der jeg telter på vegen. 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har gått fra Spiterstulen uetn hund, men måtte snu ca en time fra toppen pga dårlig vær som kom fort. Du bør begynne tidlig, det er en lang og bratt tur. Du kan ta den på en dag, tror ikke det er mange som telter oppover der (vi så hvertfall ingen). Kan hende du vil slite med å finne et sted å slå opp telt der også. Det var en del folk, men opplevde absolutt ikke at vi gikk i kø eller at det var noe trengsel om plassen. Kan være fordi vi kom sent i gang.. :D 

Litt avhengig av hva slags hund du har så kommer den kanskje opp, det siste partiet opp mot toppen husker jeg var med ganske store steiner og vi måtte bruke både armer og bein for å komme opp/ned noen av dem. Det er mye ur og steinete partier, og mtp at turen er 8 timer +/- lang, så bør hunden din være i god form for å blir med. Potesokker er et must! Her er noen som skrev om å gå med hund: https://destinasjontanzania.wordpress.com/2011/07/25/telting-i-jotunheimen-og-tur-til-galdhopiggen/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...