Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har sett at 7 edge og tidligere modeller av samsung har kult kamera med masse instillinger: nattmodus, bevegelsesmodus, landskap, iso justering osv. Masse fett. Men det er nada på s7? Er jeg fjern og har bare ikke funnet det - eller har kameraet blitt kjipere enn før? 

Skrevet

@Grim Jeg har S7 edge, og etter det jeg har forstått og sett så skal det være nøyaktig samme kamera, med samme effekter. Har ingen innstilling som heter landskap, men hvis jeg velger pro på modus så får jeg opp et tegn som står AF på, der kan jeg justere om jeg ønsker kameraet mer tilpasset mot macro eller landskap. På Pro-modus får jeg også velge iso, lukkertid osv. 

Skal stå modus nederst til venstre på kameraappen. (Om du ikke har lagt merke til det allerede) Hvis du ikke har det så skjønner jeg ingenting, svigerinnen min har S7 og akkurat det samme som jeg har. 

  • Like 1
Skrevet

Du har akkurat de samme funksjonene på S7 som S7 edge. Forskjellen ligger kun i skjermen :)

Har du oppdatert telefonen din? Nå har jeg S6 edge, men jeg hadde iallfall en rimelig stor oppdatering på den for bare en liten stund siden.

Skrevet

Du har akkurat de samme funksjonene på S7 som S7 edge. Forskjellen ligger kun i skjermen :)

Har du oppdatert telefonen din? Nå har jeg S6 edge, men jeg hadde iallfall en rimelig stor oppdatering på den for bare en liten stund siden.

  • 3 months later...
Skrevet

Jeg kan anbefale deg å skaffe appen Camera FV-5 da den gir deg ytterligere muligheter på en såpass ny mobil.

Last først ned gratis-appen Manual Camera Compatibility for å sjekke om mobilen din støtter manuelle kamerainnstillinger. Jeg tipper at den gjør det, men greit å sjekke likevel.

Skrevet

Huh? S7 har masse funksjoner i kameraappen. Trykker du på "mode" (eller hva det nå heter på norsk, modus, kanskje? Jeg har den på engelsk. Gå deretter å velg ting, velg pro om du vil leke deg med landskap/makro/lysstyrke/kontraster and you name it. :) Jeg har S7, ikke S7 edge, though.

Skrevet
2 minutter siden, Bananen skrev:

Huh? S7 har masse funksjoner i kameraappen. Trykker du på "mode" (eller hva det nå heter på norsk, modus, kanskje? Jeg har den på engelsk. Gå deretter å velg ting, velg pro om du vil leke deg med landskap/makro/lysstyrke/kontraster and you name it. :) Jeg har S7, ikke S7 edge, though.

Greit å sjekke mulighetene i programmet jeg nevnte før du kommenterer ;)

Camera FV-5 is a professional camera application for mobile devices, that puts DSLR-like manual controls in your fingertips. Tailored to enthusiast and professional photographers, with this camera application you can capture the best raw photographs so that you can post-process them later and get stunning results. The only limit is your imagination and creativity!


Major features:

● All photographic parameters are adjustable and always at hand: exposure compensation, ISO, light metering mode, focus mode, white balance and program mode.
● DSLR-like viewfinder display: see exposure time, aperture and stops display with EV and bracketing settings, in real-time!
● Full fledged exposure bracketing: from 3 to 7 frames, unlimited stops spacing, plus custom EV shifting.
● Built-in intervalometer: make stunning timelapses (even bracketed/HDR timelapses) and time-controlled picture series.
● Program and Speed-priority modes.
● Long exposure support: take beautiful night photos and light trails with long exposure times up to 30 seconds**.
● JPEG, true 16-bit RAW in DNG format*, and lossless PNG photo capturing formats, perfect for post-processing.
● Manual shutter speed: from 1/80000 to 2", or the range available on your device*.
● All camera functions assignable to volume keys. You can adjust EV, ISO, color temperature and more using volume keys. Devices with hardware camera shutter key are also supported.
● EXIF and XMP sidecar metadata support.
● Autofocus, macro, touch-to-focus, true manual focus* and infinity focus modes. Autofocus lock feature (AF-L).
● Autoexposure (AE-L) and auto white balance (AWB-L) locks in Android 4.0+.
● In background photo and RAW developing and processing allows a smooth, uninterrupted camera operation.
● Digital zoom using multitouch pinch gesture. Also shows 35mm equivalent focal length!
● The most advanced electronic viewfinder: live RGB histogram, 10 composition grid overlays and 9 crop guides available.
● Powerful organization options: different storage locations and fully customizable file names (even with variables).
● The user interface is available in more than 30 languages.


This camera application completely avoids scene modes, instead you get full manual control over all photographic parameters, just like you do with a reflex camera, so you can ultimately control every aspect of the picture, and leave the post-processing to the computer. So after your DSLR, you will never miss a photo opportunity again, being able to capture it with the closer sensation to your DSLR as possible.

Skrevet
3 minutter siden, Freerider skrev:

Greit å sjekke mulighetene i programmet jeg nevnte før du kommenterer ;)

Jeg kommenterte til trådstarter, ikke til deg ... hun lurte på om kameraet har blitt kjipere enn før, og jeg sier at det ikke er det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Skriver litt i frustrasjon og oppgitthet. Vi har verdens fineste valp og morsom å trene, men… han er en liten nøtt. Dette er en jakt cocker og bare for å informere så får vi veiledning fra oppdretter og atferdsspesialist. Men vi føler vi stanger hode i veggen. Valpen vår finner ikke roen når vi andre er hjemme, står kun å bjeffer og blir til slutt desperat og løper i ring mens han bjeffer. Han har ikke seperasjonsangst da han fint klarer å være alene hjemme 4-5 timer på dagtid og ligger da stille i buret sitt som han kan gå fritt inn og ut av(vi følger med på kamera). I tillegg så kan han angripe oss med biting når han kjeder seg eller blir frustrert på tur. Sitter da fast i armer og ben og det er ikke napping, men biting på høyt nivå og kraft. i samråd med veterinær og adferdsspesialist har han fått sitt eget rom slik at han kan være i fred fra ro og mas og slippe å mase på oss om at det skal skje noe hele tiden. Dette er prøvd i 2 uker uten hell. Vi har også prøvd både mer og mindre hjernetrim, uten at det gir effekt.   hverdagen hans ser ellers slik ut: på morgen får han en tissetur før han få leke og tygge litt. Så får han en lengre tur 20-35min hvor han får halve frokosten sin i søk og trening. Så når vi kommer inn går han resten av frokosten sin før han er alenehjemme fra ca 07:45- 12/12:30. han får da en snusetur på 15-20min og en kong fylt med mat før han er alene hjemme igjen til 15/15:30. og det er nå problemene starter. Når vi kommer hjem får han den lengste turen 40min ca. Den består i lek, søk og trening, før han får litt middag. Og etter dette er det bjeffing og biting både inne, i bilen og på kurs(går nosework og unghundkurs) han blir frustrert hvis han ikke får oppgaver og lar det da gå utover oss med å angripe. Han er høyt i stress og klarer ikke å roe ned, selv om dette er trent mye på. Han blir svart i øynene og umulig å avlede med godbiter, leke eller kommandoer.    etter at han får kveldsmaten sin ca kl 20, så slokner han og er da veldig medgjørlig på alt. Men da kommer problemet om natten, han sover kun til kl 04-05 og så er dagen igang igjen med bjeffing som varer i evigheter til vi står opp.    Noen som har noen tips? Vi holder på å bli gale og har prøvd mye hittil, men er åpne for forslag og er villig til å prøve det meste!
    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...