Gå til innhold
Hundesonen.no

Tinka min, sheltie


Frisbee

Recommended Posts

Det er klart Tinka også må ha sin egen presentasjonstråd!

Tinka er ei fire år gammel sheltietispe. Eksteriørmessig er hun som det kan se... ja man kan si det skjedde en produksjonsfeil. Men hun har en stor og spesiell personlighet.

Hun kom inn i livet mitt for litt mer enn tre år siden, brått og uventet. Hun skulle bra være hos oss midlertidig til vi fant et nytt hjem til henne. Men første gang jeg så henne så visste jeg at DEN hunden var min. Og slik ble det...

Jeg ogTinka kan bli litt for intense i vår tosomhet, og derfor er det godt å ha andre hunder også, som trenger meg. Lille hjertebarnet mitt dette. Fordi vi har sliti med så mye.

Hun går i klasse 3 i agility og to i hopp. Synes vi begynner å få taket på det nå...

Tinka er godjente hun.

tinkaispanina.jpg

Tinka i Spania jula 2004

1ACFMAAzuaWSe.jpg

1ute007.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vakker jente!

Jeg må si jeg synes hun liknet mer på collie enn sheltie utseendemessig, men hun var da fin :o

Lykke til videre i agilityen og hopp!

Joda hun er både stor og grov, men har ikke høyden til en collie da. Og hadde jeg hatt en collie som så slik ut hadde jeg nok ikke vært helt fornøyd :o

En får væra som en æ når`n itte vart som en sku...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, det ble tre dager av 2025 det... Så her må det oppdateres med nye mål for 2025 for frøken Lilje: Blodspor: - Starte AK Nosework: - LGT - Merkeprøve(r) Kurs: - Passering - Nesearbeid (spor/søk) - Apport for moro skyld?    
    • Mitt forslag er å døyve smertene med en ny valp eller en voksen omplassering med en gang hun går, så slipper du ha det helt ****** alene. Jeg har prøvd begge deler. Det var mye bedre for meg å ha fokus på ny hund med en gang enn å få tid til å savne. De er jo alltid der i minnene og en savner dem, men en ny som krever oppmerksomheten tar den verste brodden ut av smertene. Personlig kunne jeg aldri hatt en ny som liknet for mye. Det blir awkward for meg. Andre velger samme homogene rase om og om igjen. Jeg synes ihvertfall det er langt bedre å ha ny hund å ta meg av med en gang, enn å være uten i lengre tid.
    • Haha, kattejaging er nok ekstremt krevende. Men jeg var impornert over Grisha Stewart som fikk en jack russel til å ikke jage ekorn ved bruk av BAT (behaviour adjustment training, egentlig et litt teit navn på en metode siden mye trening er nettopp for å justere adferd, men det er nå det det heter). 
    • Han har helt rett! Når de er over 10 får de lov å gjøre som de vil! (I min bok)
    • Det er vanskelig å akseptere at de begynner å bli gamle. Det er mye mer vi kan gjøre for hundene nå enn de gjorde før i tiden, selv om jeg også synes det er urimelig å holde dem i live "så lenge som mulig" for egen del. Men så lenge vi faktisk kan lette livene deres i alderdommen så gjør vi jo helst det. Jeg antar at hun er fulgt opp og sjekket hos dyrlege siden hun går på rimadyl. Jeg er usikker på om det kan (eller bør) kombineres med librela eller andre smertestillende mot forkalkninger, så sjekk det. De siste årene hadde jeg månedlig fysioterapi for hundene, og kan anbefale det. En hundefysio kom hjem til oss og masserte og behandlet stivheter i kroppen, og hundene var betydelig bedre av det. 13 år er en anstendig alder, og jeg tenker nok at uansett alder så er det nok dessverre på tide å innstille seg på at hun ikke kommer til å leve evig.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...