Gå til innhold
Hundesonen.no

Mann prøvde å stjele Dalmatiner


Ozzy
 Share

Recommended Posts

http://www.dagbladet.no/2016/05/26/nyheter/innenriks/hedmark/dyreliv/vinningskriminalitet/44344264/

En hundeeier på en gård i Åsnes i Hedmark fikk seg en støkk i åttetiden torsdag morgen. Da prøvde noen nemlig å stjele dalmatinerhunden hans. 

- Hundeeieren oppdaget en bil som kom ryggende inn på gårdsplassen. Hunden hadde stått i line med en karabinkrok utendørs, men var hektet av. En person var i ferd med å putte hunden inn i bagasjerommet på bilen da hundeeieren så det og tok kontakt, sier operasjonsleder Kjartan Waage i politiet i Hedmark. 

 

 

Videre står det at hundeeier ikke ønsker å anmelde det, noe jeg synes er veldig spesielt..  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Intervju med hundeeieren, som er en dame, ikke en mann som det står i Dagbladet

"- Jeg har tenkt at ingen stjeler en hund. Riktignok har jeg hørt snakk i sosiale medier om folk som har bedt om å passe på for folk som kjører rundt og forsøker å lokke inn hunder, men jeg har tenkt at det kunne være vandrehistorier med hvite varebiler, men så skjedde det hos meg, med en mann som kjørte en helt vanlig stasjonsvogn inn på gårdsplassen min."
http://www.h-a.no/nyheter/da-noen-forsokte-aa-stjele-hunden-yoga-skrek-eieren-sylvi-alt-hun-kunne

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...