Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er jo en stund til, så ikke helt krise enda...

Men, de som skulle passe ham har forsvunnet sporløst, og de andre som vanligvis passer Kovu er på ferie. Er det noen i nærheten av Oslo som kunne tenke seg å ha ham disse dagene? Han er vant til å være alene, kjøre bil, buss, trikk og tog, og er stort sett snill og grei. Det eneste er at han på tur kan ha sterke meninger om enkelte hanhunder (type 1 av 100).

Jeg reiser tirsdag ettermiddag den 12. og gubben er tilbake fredag kveld den 15.

Vi kan betale litt, enten i cash eller taxfree.

DSC_0872_zpsvf1pfi5d[1].jpg

Skrevet
9 timer siden, Kaja skrev:

Kovu :wub:

Var det en melde seg frivillig? ;)

Han kan forøvrig godt bo sammen med andre hanhunder altså, det er stort sett de tilfeldig passerende som er problemet.

Skrevet
1 time siden, simira skrev:

Var det en melde seg frivillig? ;)

Han kan forøvrig godt bo sammen med andre hanhunder altså, det er stort sett de tilfeldig passerende som er problemet.

Ja hadde jeg ikke bodd så langt unna! Jeg vet ikke helt hva jeg skal i den perioden, men det er jo en stilleperiode på jobb. 

Skrevet

Hmmm hvis jeg er hjemme da kan det hende jeg kan. Er enda litt usikker, har ikke fått vaktlisten for juli enda og tenkte meg en tur hjem til Stavanger i starten av juli, så usikker enda på når jeg er hjemme. Er han rolig inne? Dixie er jo en gammel dame som kan være ganske gretten og bitch mot store hanner, men det pleier å gå seg til når de har fått roet seg inne. I verste fall kan jeg skille med grind i døren til stuen. :) 

Skrevet
Akkurat nå, Orca skrev:

Hmmm hvis jeg er hjemme da kan det hende jeg kan. Er enda litt usikker, har ikke fått vaktlisten for juli enda og tenkte meg en tur hjem til Stavanger i starten av juli, så usikker enda på når jeg er hjemme. Er han rolig inne? Dixie er jo en gammel dame som kan være ganske gretten og bitch mot store hanner, men det pleier å gå seg til når de har fått roet seg inne. I verste fall kan jeg skille med grind i døren til stuen. :) 

Han er veldig rolig inne, og respekterer gamle damer. :)

Nå ser det ut til å ha ordnet seg, men jeg tør ikke helt å stole på det, så det hadde vært veldig ok med en backup i tilfelle! Nå er den neste uken litt småtravel, men kan vi ikke snakkes en dag og gå en tur?

Skrevet
8 minutter siden, simira skrev:

Han er veldig rolig inne, og respekterer gamle damer. :)

Nå ser det ut til å ha ordnet seg, men jeg tør ikke helt å stole på det, så det hadde vært veldig ok med en backup i tilfelle! Nå er den neste uken litt småtravel, men kan vi ikke snakkes en dag og gå en tur?

Det kan vi! :) Hva med neste uke en dag?

Skrevet

Nå ser det jo ut som om det ordnet seg her, hvis ikke er han velkommen til Ski :) Har ingen andre hunder i heimen og kunne tenkt oss å "prøve" en stor hund noen dager ;) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...