Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi skal hente vårt nye familiemedlem til fredag, en labradortispe på 8 uker. Mine foreldre bor fem minutter unna oss, og vi er mye sammen med de. De har også ei labradortispe (3 år gammel), og jeg lurer litt på hvordan vi skal introdusere disse første gangen? Bør det være hjemme hos oss? Eller hjemme hos mine foreldre? 

Mammas hund leker veldig fint sammen med de hundene hun kjenner, men hundelufteren (når vi passer mammas hund leier vi hundelufter) sier at hun kan være territorial overfor de andre hundene hvis hun f.eks finner en pinne eller noe. Bør vi være obs på dette når de introduseres, eller er de fleste voksne hunder "snille" mot valper? 

Har dere andre tips kanskje? :) 

Skrevet

Gå gjerne en liten tur i bånd først. Hvis den voksne hunden er veldig voldsom og leken, så ville jeg hatt den i bånd i starten og valpen løs etter at de har blitt litt kjent i bånd. Bare sånn at den voksne ikke skremmer valpen. Ikke ha leker eller mat tilgjengelig om den voksne har ressursforsvar. Se det litt an hvordan valpen reagerer på den voksne og hvordan den voksne oppfører seg rundt valpen.

Her hos oss siste gangen måtte faktisk valpen skjermes litt fra den voksne, fordi den voksne ville så gjerne leke med en gang, og det var ikke valpen helt komfortabel med.

  • Like 2
Skrevet

Tusen takk for svar!! Ah.. Å gå en liten tur var lurt :) 

Og etter at du har skrevet det ser jeg jo at vi ikke bør ha leker eller mat tilgjengelig. :D 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...