Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi glemte jo såklart bort hele greia 1. mai, så da blir det fra gårsdagen istedet! Jeg er ikke så himla strukturert at det gjør noe, så et foto i timen ble det vel ikke akkurat. Dere får se det mer som en samling bilder som oppsummerer dagen vår, hehe :) 

Kl 09:15 ringte alarmen min, og jeg våknet til dette synet (slik jeg gjør hver dag):

ivejyv.jpg

Først kl 10:00 hadde jeg endelig klart å dra meg opp av sengen for å ta på meg treningstøy, og i mellomtiden følte frøkna for å gjøre så mye som å flytte seg fra enden av sengen til øverst.. Ikke akkurat noen morgenfugl noen av oss kan man si.

2.jpeg

Innen klokken var 11:00 hadde vi rukket en joggetur i finværet og slappet av litt med God Morgen Norge:

afterlight.jpeg

Gm.jpeg

Så kom jeg meg endelig i dusjen, og etter det skulle jo trynet males på:

s5gynp.jpg

Kl 12:00 kjørte jeg med ei venninne til universitetet, klar for eksamensjobbing. Der ble også frokosten inntatt. Her ble vi jo sittende frem til kl 16, så har ingenting videre spennende å dele fra det tidsrommet.

Uia.jpeg

Litt etter 16 var jeg hjemme, og ble såklart møtt av en meget oppmerksomhetssyk Kenzie:

Bilde%2002.05.2016%2017.23.28.jpg

Kl 17:00 leste jeg i Agility 1-2-3, for å få inn litt teori før kveldens kurs:

Ag.jpeg

18:20 sto vi i pøsregnet og venta på bussen:

Vente.jpeg

19:00 var vi fremme på agilitykurs

Vhk.jpeg

20:00 fortsatt på kurs - og fysøren så gøy!! Jeg digger det, Kenzie digger det og når den gærningen slår inn turboen så går det unna!

Kurs.jpeg

21:30 er vi hjemme og slapper av. Jeg ser på Netflix og unner meg noe godt til tross for at det faktisk bare er mandag, og en sliten Kenz er klar for å ta kvelden på sin faste plass i sengen

Troslashtt.jpeg

23:30, jeg har nettopp meldt oss på til NKK Drammen! :frantics: (Snakk om å utsette det til siste liten da..) Så gjenstår det jo å se om vi tørr å faktisk stille eller om vi ender opp med å bare se på, da.

Ferdig.jpeg

Etter det fikk jeg meg endelig litt etterlengta søvn - så det var vår dag :D 

  • Like 6
Skrevet

Haha på det første bildet fra AG-kurset ser det ut som om tunellen ligger oppå bommen! Tenkte "jøss, så avansert de gjør det da" i to sekunder før jeg innså at det var bildet som lurte meg :D

 

  • Like 1
Skrevet

@Wachita Haha, ja, den serien der er så lite typisk meg å se egentlig! Men også jeg er blitt hekta, må se en episode eller to hver kveld før jeg legger meg. Er på episode 8 nå :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...