Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Linken virket ikke for meg, men hvis det er samme så hadde jeg sånn en kort periode. Kvaliteten var ok, men for meg ble det litt for hard strikk(min må jobbe for å strekke ut x1strikk i baggen beltet-sånn til sammenligning), og jeg synes de var litt for glatte å holde i. 

Men jeg brukte de ikke til trekk da :)

Skrevet
1 time siden, Pointerbølle skrev:

Som tittelen sier, er det noe som har erfaring med dette

http://www.skistart.com/nor/aret-rundt/hundsport/baggen-ekspanderkobbel-4m.html

 

strikkbåndet til Baggen? 

Skal brukes til trekk på ski og under turer. 

Har det der båndet i 2 m varianten. Båndet holder veldig godt det, men trekket utenpå strikken røk ganske fort. Kunne ønske litt hardere strikk i det, men det er pga min ekstremt trekkvillige hund. Det er et av de beste kanalbåndene jeg har hatt altså, for det brenner ikke i hendene.

Skrevet
44 minutter siden, Turb skrev:

Har det der båndet i 2 m varianten. Båndet holder veldig godt det, men trekket utenpå strikken røk ganske fort. Kunne ønske litt hardere strikk i det, men det er pga min ekstremt trekkvillige hund. Det er et av de beste kanalbåndene jeg har hatt altså, for det brenner ikke i hendene.

Takk for svar. Hva slags hund har du/størrelse? 

Vi har veldig sterke og trekkvillige fuglehunder på 25 kg.

Skrevet

Jeg har det i flere lengder. Som nevnt over, så ryker stoffet på strikken ganske fort. I tillegg klarte hunden min som unghund og ryke av strikken i ett rykk. Men mulig det var dårlig strikk på akkurat dette..

Skrevet
8 minutter siden, Pointerbølle skrev:

Takk for svar. Hva slags hund har du/størrelse? 

Vi har veldig sterke og trekkvillige fuglehunder på 25 kg.

Har en australsk kelpie på 20+ kg, er en stund siden jeg har veid ham. Han er eksplosiv og veldig sterk så han drar ut x2 strikken på baggen beltet rett ut.

 

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg har hatt to. Begge røk tvers av. Ene bare etter en ukes bruk, så jeg vil overhode ikke anbefalle det. Nå har riktignok mine hunder røket andre snørekjøringsliner også, men dette var noe av det dårligste jeg har hatt. 26 kg hund som røk begge. 

Skrevet

Har 2 stk på 2m, brukes daglig til tur, trekk, kløv, sykling, jogging og snørekjøring. Har ikke hatt problemer med strikk eller annet. Begge hundene er 17-18 kg, en veldig trekkvillig, en middels. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...