Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Linken virket ikke for meg, men hvis det er samme så hadde jeg sånn en kort periode. Kvaliteten var ok, men for meg ble det litt for hard strikk(min må jobbe for å strekke ut x1strikk i baggen beltet-sånn til sammenligning), og jeg synes de var litt for glatte å holde i. 

Men jeg brukte de ikke til trekk da :)

Skrevet
1 time siden, Pointerbølle skrev:

Som tittelen sier, er det noe som har erfaring med dette

http://www.skistart.com/nor/aret-rundt/hundsport/baggen-ekspanderkobbel-4m.html

 

strikkbåndet til Baggen? 

Skal brukes til trekk på ski og under turer. 

Har det der båndet i 2 m varianten. Båndet holder veldig godt det, men trekket utenpå strikken røk ganske fort. Kunne ønske litt hardere strikk i det, men det er pga min ekstremt trekkvillige hund. Det er et av de beste kanalbåndene jeg har hatt altså, for det brenner ikke i hendene.

Skrevet
44 minutter siden, Turb skrev:

Har det der båndet i 2 m varianten. Båndet holder veldig godt det, men trekket utenpå strikken røk ganske fort. Kunne ønske litt hardere strikk i det, men det er pga min ekstremt trekkvillige hund. Det er et av de beste kanalbåndene jeg har hatt altså, for det brenner ikke i hendene.

Takk for svar. Hva slags hund har du/størrelse? 

Vi har veldig sterke og trekkvillige fuglehunder på 25 kg.

Skrevet

Jeg har det i flere lengder. Som nevnt over, så ryker stoffet på strikken ganske fort. I tillegg klarte hunden min som unghund og ryke av strikken i ett rykk. Men mulig det var dårlig strikk på akkurat dette..

Skrevet
8 minutter siden, Pointerbølle skrev:

Takk for svar. Hva slags hund har du/størrelse? 

Vi har veldig sterke og trekkvillige fuglehunder på 25 kg.

Har en australsk kelpie på 20+ kg, er en stund siden jeg har veid ham. Han er eksplosiv og veldig sterk så han drar ut x2 strikken på baggen beltet rett ut.

 

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Jeg har hatt to. Begge røk tvers av. Ene bare etter en ukes bruk, så jeg vil overhode ikke anbefalle det. Nå har riktignok mine hunder røket andre snørekjøringsliner også, men dette var noe av det dårligste jeg har hatt. 26 kg hund som røk begge. 

Skrevet

Har 2 stk på 2m, brukes daglig til tur, trekk, kløv, sykling, jogging og snørekjøring. Har ikke hatt problemer med strikk eller annet. Begge hundene er 17-18 kg, en veldig trekkvillig, en middels. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...