Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Svarer så klart ikke på spørsmålet :P men har kjøledekkenet til silvershade og er kjempefornøyd med det! Det er ikke vann i det så man slipper å tenke på at det kan bli ubehagelig for hunden eller må fylle på vann. 

http://www.canider.no/products/silvershade-dekken (PS jeg kjøpte mitt fra USA; de har ofte tilbud der så da kommer man under momsgrensa)

 

Skrevet

Har heller ikke svar på det du spør om :P Min sliter også i varmen, men har vært litt skeptisk til dekken nettopp fordi det virker så tett. Silvershade har jeg mer trua på. Men nå som hurtta har kommet med en kjølesele tenkte jeg å teste ut den! Sett på den? 

Skrevet

Har hurrta sitt, som er nesten identisk.

Hampus ( DSG ) og Gåttfred ( boston terrier ) har hatt sine i noen år.

Bruker de jo bare på ferie, vi har det jo aldri skummelt varmt i Tromsø liksom.

Shibaen vår takler varmen veldig bra.

Men i fjor var vi på utstilling i Debrechen, hvor det ble veldig varmt, og lite skygge.

Da kjøpte vi et til han og.

Vil si han hadde god effekt av dekkenet.

Han har relativt tykk pels med underull.

Skrevet

Om du går for Ruffwear, så sørg for å få prøvd størrelse før du kjøper - jeg sitter med "noen" ekstra softshelldekken fordi cm-angivelsen var helt "off" (og ja, vet jeg kan skylde meg selv som handlet på utenlandsk nettbutikk :hmm:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...