Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har vært borti nedsatt hørsel e.l på ung hund?(3 år). 

Nemi har siste ukene begynt å bjeffe mye. Greit nok forsåvidt, men reagerer voldsomt på normale lyder hun aldri har reagert på før. F.eks at en legger ned krakken på lenestoler, små dunk når en lukker dører, knirking i stoler osv.. altså ikke høye lyder eller uvante ting, men helt vanlige ting hun har hørt mange ganger om dagen. Virker som hun kvepper, ikke som at det er for oppmerksomhet.

Noen som har vært borti noe lignende? Kan det være nedsatt hørsel e.l? Har tidligere vært ekstremt stille og reagert lite på det meste(beffing et par ganger i uken). 

Skrevet
Akkurat nå, Raksha skrev:

Tenker fort syn jeg, når de reagerer på lyder mer enn før. Har du mulighet til å få henne øyenlyst? 

 

Ja har tenkt syn også. Ja det har jeg, og har forsåvidt hatt planer om det uansett, bare ikke fått somlet meg til det. 

Har vært borti hund som bjeffer mye, men hun har tidligere bjeffet et par ganger i uken omtrent, og det har endret seg ganske plutselig. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...