Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, Wildlife skrev:

Jeg må bare syte og klage. Dette ser virkelog ikke ut til å ta slutt. Men værre og værre selv om jeg er enormt konsekvent og bruker samme metode.

På utstillingstreninga er det helt j*****. Sliter med å holde tålmodigheten for kjenner jeg blir så frustrert. Åsså er det helt sinnsykt vondt. 

Vurderer å kutte ut hele utstillingstreninga men synes dette har vært så fin trening for samspillet og det å lære å oppføre seg i nærheten av andre hunder.

Mer tips? :/ polstre armene skikkelig? Hvor får jeg tak i slik de bruker på armene i politiet ed trening av hunder? ?

Nei jeg vet ikke. Virkelig frustrert.

Bruker du å gå tur før trening? Isåfall ville jeg prøvd å la vær. Eller om du ikke bruker å gå tur før trening så kan du jo se om det har noe effekt å la han få en tur først for å få ut litt av det verste overskuddet. 

Når han begynner å tulle , får du til å bare løpe videre å forsøke så godt du kan å holde han unna deg med båndet? Slik at han bare ikke får noe som helst utav tullet, det eneste som skjer er at man fortsetter å løpe..

Skrevet

Tingen er at hvis du holder ham og koser/tar på han når han gjør dette, så får han belønning for oppførselen sin. Jeg synes å tråkke på båndet så han ikke får gjort noen ting og ikke får oppmerksomhet er et veldig godt tips. Og som de andre sier, når han er flink, tren heller kontakt og ro i stedet for å løpe pent.

  • Like 2
Skrevet
58 minutter siden, Malamuten skrev:

Bruker du å gå tur før trening? Isåfall ville jeg prøvd å la vær. Eller om du ikke bruker å gå tur før trening så kan du jo se om det har noe effekt å la han få en tur først for å få ut litt av det verste overskuddet. 

Når han begynner å tulle , får du til å bare løpe videre å forsøke så godt du kan å holde han unna deg med båndet? Slik at han bare ikke får noe som helst utav tullet, det eneste som skjer er at man fortsetter å løpe..

Prøvd begge deler?

Ingen effekt. Klarer ikke holde han langt nok unda?

Skrevet
46 minutter siden, Carina skrev:

Tingen er at hvis du holder ham og koser/tar på han når han gjør dette, så får han belønning for oppførselen sin. Jeg synes å tråkke på båndet så han ikke får gjort noen ting og ikke får oppmerksomhet er et veldig godt tips. Og som de andre sier, når han er flink, tren heller kontakt og ro i stedet for å løpe pent.

Takk for tips. Skal prøve heller å trø på båndet men han er såpass sterk at det er litt vanskelig. Men skal prøve. Evt binde han. Tidligere erfaring tilsier jo at dette skal virke da han sluttet raskt valpebitinga vare vi avviste han eller ignorerte han. Han er veldig flink til kontakt og rolige øvelser. Men kan vi prøve å avbryte denne sirkelen med det? Feks at når han kødder slik at jeg får ham til å ligge istedet? Og bare stopper midt i det vi holdt på med? :)

Ellerr bedre og bare gjøre som nevnt over med å stå på båndet eller binde han?

Guest Maries
Skrevet

Kan du f eks ha på han sele med et kort bånd slik at du kan slippe båndet og ta tak i selen og hindre han på den måten? 

Skrevet
Akkurat nå, Maries skrev:

Kan du f eks ha på han sele med et kort bånd slik at du kan slippe båndet og ta tak i selen og hindre han på den måten? 

Hmm kanskje verdt et forsøk?

Skrevet

I går og i dag var vi oppe på hundeklubben og trente. I går var det en hund der og idag ingen. Han gikk utrolig bra og beit ikke en enesta gang og så og si ingen hopping heller. Da har jeg kommet til konklusjonen om at det må være dosse andre hundene som er "det forstyrrende elementet". 

Så neste trening kommer jeg til å være på trening men ha fokus på rolige øvelser og å prøve å kun jobbe med denne hoppebitinga☺

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...