Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har Canion 1200D EOS. og er egentlig fornøyd med det. Men det begynner og dra på åra. og ja batteriet er ikke det beste. Da jeg skal på folkehøyskole til høsten så skal jeg ha meg nytt. Men vet ikke hvem. 

Kriteriene er:

-Canon 

- Pris opp til 10000 kr. men minst 18-50 linse. 

-Bra batteri, og mulighet til og sette i batteri (aa) eller hva det bruker. 

-Lett og lære seg

- Tåle en del minus

Noen som har noen ide? Skal bruke det til hundebilder :P

Fint om det er en del linser til kamera :) Haster litt da jeg må ha sommeren til og lære meg det :)

 

 

Skrevet

Jeg er super forelska i min Canon eos 7D, utrolig god, og har vært med på det meste av turer nå, og gått igjennom mye kulde, vann og slag, og er fremdeles like gull!  Er usikker på prisklassen, men jeg kan hvertfall varmt anbefale den :)

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Tine Kristine Lindbeck skrev:

hehe, jeg elsker og sette meg inn i nye ting, men hvem av 7D har dere ? Det er flere varianter. alt fra 7300 - 16000 kr. så det er mange forskjellige

Regner med det det er samme kamerahus men forskjellig objektiver bare.

Skrevet
Akkurat nå, Perfect Image skrev:

Mitt har ikke muligheten for AA batteri, men er jo bare å kjøpe noen ekstra batteripakker og lade dem og ha dem i kameravesken.

Heheh, det er smart, kamera mit hadde god batteri tid i sinne yngre dager, men nå når det var -15 så klarte det ikke og henge med. og da er det på tide og bytte kamera.

 

Skrevet
Akkurat nå, Carro92 skrev:

ja :)

Ikke sant, det blir litt i det dyreste lage da jeg skal ha det i hundegårn. Valpen ødela linsa etter to uker, så er litt opptatt av at det skal holde, men være billig nok til at det kan byttes om noen år :P

 

Skrevet

Fikk canon 70D til jul, hadde tidligere 40D men det avgikk med døden i fjor sommer. Trives godt i den "klassen", så 70D var en naturlig erstatter. Fortsatt endel uvante innstillinger kontra 40D, men liker det veldig veldig godt allikevel :) Hadde 350D før 40D og trivdes greit med den klassen også, men er glad jeg oppgraderte. Men her er det jo også mye smak og behag og :)

Skrevet

Begynte  virkelig å lure på om 7D kostet 16 000 kr nå. Det er jo flere år gammelt! Kjøpte mitt på tilbud til 8000 eller 10 000 kr da det var helt nytt, så det kunne ikke ha gått opp i pris nå. 

Jeg har denne 7D. Koster nesten 9000 kr.
http://www.elkjop.no/product/foto-og-video/systemkamera/EOS7DBODY/canon-eos-7d-systemkamerahus

Det andre som koster 16 000 er en nyere versjon av 7D og heter 7D Mark II. Jeg vet ikke hva som er forskjellen på de, men den vanlige 7D er mer en godt nok mener jeg. Jeg er utrolig fornøyd med mitt. Det er som det er blitt nevnt i tråden, et kamera du må lære deg å bruke. Det er lite automatiske innstillinger på det, omtrent bare manuelt. Det er kjent som Canon sin sportskamera og er laget for å ta gode bilder av ting som er i stor fart. Jeg tror også det tåler en del mer pga dette, men det er ikke vanntett. 

 

Skrevet

7D mark II er vel et actionkamera. For de fleste vil 7D holde (mark II koster også skjorta mer). Er flere her som har mark II som sikkert kan uttale seg bedre.

Skrevet
6 minutter siden, Tine Kristine Lindbeck skrev:

Vet noen hvordan det er med linsene, går de om hverandre ?

Alle objektivene til canon passer til canon, men noen gir ikke full utnyttelse om hverandre (husker ikke i farta nå, da det er evigheter siden jeg prøvde nye objektiver og slikt), men jeg har aldri hatt noen problemer med å bruke feks objektiver jeg brukte fra min tidligere 450D på min 7D. Og har også lånt utallige fra venniner uten å tenke over det, jeg har bare ikke brukt nikon objektiver på canon da feks, men flere sigma objektiver passer også til canon :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...