Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har bruk for...?

- Snake kjettingkjede i sølv, 35 eller 40 cm langt, relativt tynt.
- Kort line som kan brukes til kjettingkjedet, sølv med sparsomme pynteperler.
- Hvit "basic" utstillingsline, onesize.

Det siste er brukt på 3-4 utstillinger, de andre er ubrukt. Pris blir vi enige om, gjerne send meg PM :) 

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Skrevet
På 24. mars 2016 at 8:37 AM, Pointerbølle skrev:

Har du bilder??

Beklager! Ikke sett før nå (ikke fått varsel :o). Er det fortsatt aktuelt?

Skrevet
13 timer siden, tutle skrev:

Beklager! Ikke sett før nå (ikke fått varsel :o). Er det fortsatt aktuelt?

Jeg har fått tak i snakekjettng i sølv og hvit line. Lina røyk på første utstillingstrening, men har fått ny. Har i mellomtida kjøpt håndsydd lær line og halsbånd fra moria4dog. Siste har jeg foreløpig ikke fått testet it, men neste helg er det utstilling!!

Skrevet
På 22. april 2016 at 8:41 AM, Pointerbølle skrev:

Jeg har fått tak i snakekjettng i sølv og hvit line. Lina røyk på første utstillingstrening, men har fått ny. Har i mellomtida kjøpt håndsydd lær line og halsbånd fra moria4dog. Siste har jeg foreløpig ikke fått testet it, men neste helg er det utstilling!!

Jeg skjønner! Mulig dette hadde blitt for tynt til pointer uansett. Du får ha masse lykke til på utstilling, regner med det kommer update? :ahappy: 

Skrevet
5 timer siden, tutle skrev:

Jeg skjønner! Mulig dette hadde blitt for tynt til pointer uansett. Du får ha masse lykke til på utstilling, regner med det kommer update? :ahappy: 

Det skal jeg prøve å få til! 

Er veldig spent, hun er straks 1 år og aldri vært på utstilling før... Er veldig interessert i andre hunder og veldig sosial med andre hunder og folk, så vi får se om hu oppfører seg!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...