Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor får man lettest tak i en munnkurv som passer til en mynde?
Trenger en til Minion, da kortison gjør at hennes nye hobby er å spise. ALT!
Så enkelte plasser utendørs, bør hun ha en munnkurv på seg. 

Siden vi bor rett ved havet, så har måkene en tendens til å dra med seg alt mulig rart, ting som ikke alltid bør spises av en hund.

Skrevet

Tror denne passer greit til mynder, det er ihvertfall oppgitt mål på siden så du kan sjekke :) Det er flust på nett, og de fleste dyrebutikker har vel hvertfall 1 type inne.

Sjekk dog muzzle på google :) 

Skrevet

Takk for svar. 
Jeg prøvde å søke litt rundt selv først, men jeg finner ikke noen som kan passe en mynde. :hmm:
Målene på den siden regner omkrets og bredde, og det er helst lengden som fort kan bli et problem.

Skrevet

Gjør det noe om den er litt kort på snuten så lenge du får festet reima rundt hodet da? Vi brukte alltid basket sine på dyreklinikken jeg jobbet og de passet til myndene.

Skrevet
50 minutter siden, Teserere skrev:

Men de munnkurvene som blir brukt til lc er veldig åpne da... Min hadde klart helt fint å spise igjennom dem :P 

Mine er ikke særlig åpne.. Jeg tror de skulle ha jobbet litt for å få spist noe særlig igjennom der :P 

Skrevet
2 timer siden, Krutsi skrev:

Mine er ikke særlig åpne.. Jeg tror de skulle ha jobbet litt for å få spist noe særlig igjennom der :P 

Aha, da finnes det sikkert flere typer! Jeg tenkte på disse nemlig:

Super_5_Wire_Large.jpg

Skrevet
4 minutter siden, Teserere skrev:

Aha, da finnes det sikkert flere typer! Jeg tenkte på disse nemlig:

Super_5_Wire_Large.jpg

Finnes mange forskjellige typer.. Jeg har noe ala som den øverste: 

image.jpeg.eed7d9a51ae8d31f87787eba80f35

men mine virker litt lengre i snuta.. 

  • Like 1
Skrevet

Lc maskene er nok ikke så egnet med tanke på at de ikke skal få i seg noe.  Du kan evt kjøpe den engelske og tette fremme. Hot Isle selger : http://d2202958.u51.surftown.se/  Finn lc täcken/munnkorgar i menyen til venstre.

Jeg har en nylon kurv til overs om den kan passe din?  Ble litt snau og dårlig passform til mine , men om din er tispe passer den kanskje din?   34 cm på ytterste hullet , 13 cm over nesen og 15 cm dyp.

munnkurv.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...