Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det kommer snart en nydelig liten Kooiker valp i hus hos oss :wub: Lurte derfor på om noen her hadde tips til størrelse av halsbånd og sele til en valp? Det er sikkert mye enklere å vente til valpen kommer i hus, men grunnet helligdagene så kan det jo være godt med noen tips slik at vi har alt klart! :)

Skrevet

Jeg fikk med alt jeg trengt når jeg kjøpte valp :lol: Vet ikke om jeg var skuffa eller lykkelig over at jeg slapp å kjøpe noe! 

Fikk med kobbel, mat, teppe, leker, skål, en sele som passet da og en som passet senere. Så sjekk ut om du får med valpepakke! :)

 

Skrevet

Nada erfaring med størrelse på kooiker-valper, men kjøp enkelt utstyr som er veldig regulerbart i starten, så slipper du å kjøpe nytt hele tiden :) 

  • Like 1
Skrevet
1 time siden, Gullego skrev:

 Det kommer snart en nydelig liten Kooiker valp i hus hos oss :wub: Lurte derfor på om noen her hadde tips til størrelse av halsbånd og sele til en valp? Det er sikkert mye enklere å vente til valpen kommer i hus, men grunnet helligdagene så kan det jo være godt med noen tips slik at vi har alt klart! :)

Kjøp et enkelt (billig, for de vokser fort) valpehalsbånd i en av de minste størrelsene (men ikke aller minst tror jeg) men med mye justeringsmuligheter/mulighet til å lage flere hull. Vi hadde et tynt valpehalsbånd i lær helt i begynnelsen, kanskje det var 20 cm eller noe sånt... Du kan jo spørre i dyrebutikken om de har tips om str, hvis de ikke vet hva en kooiker er kan du jo bare si mellom cockerspaniel og springer spaniel valpestr. Vi ventet med sele til vår hadde vært hos oss en stund, han gikk mye løs i starten og var ikke en som rykket avgårde i båndet i starten når han gikk med halsbånd. Uansett kan det være greit å ha med valpen når du skal handle sele og det er jo ikke noe du MÅ ha akkurat i starten. 

I tillegg er det jo greit å ha noen tyggbare leker på lur, og en liggeplass. Og bæsjeposer. Og enkle vaskemuligheter når det plutselig er tiss over alt. Oooog kanskje en valpegrind/evt "kompostgrinder" for å verne det som ikke skal bites på. 

Skrevet

Lykke til med kooikervalp! Det blir koselig :)
Ser du har fått fine tips allerede, tror det blir bra altså! :)

Skrevet
På 15. desember 2015 kl. 23.54.29, Gullego skrev:

Tusen takk for gode svar! :) Skal innom dyrebutikken imorgen! :)

Gratulerer med kooikervalp!? Hvor skal du ha valp fra? 

 

Jeg ser du har fått flere gode tips. Mitt tips er kanskje å kjøpe en bok om positiv hundetrening, om dere ikke har det alt? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...