Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Som vanlig maysofie-EFIT er det masse hund og lite annet med for mange bilder ifht timer :D

Kl 0700 ringte klokka som vanlig, jeg hoppet i dusjen mens Lyn sov videre på varmekablene.

Lyn, EFIT


Ferdig dusjet, alle fôret og selet så fant vi ut at vi ikke trengte være på skolen før til lunsj, så da luftet vi litt ekstra lenge

Lyn, EFIT


Vi loka litt til i senga, Lyn fikk plutselig litt ekstra tanpoints, også kalt Keo :lol:

Lyn, EFIT


Kl 11 gikk vi til skolen, dyra fikk brenne av litt energi før de skulle i kennelen.

Lyn, EFIT


Ikke lenge etterpå var vi på tur hjem igjen. Gjeterhunden får gå løs ettersom hun er lydig som fy, lydighetshunden får gå i bånd ettersom innkalling er en umulighet for selvstendige guttebasser :lol:

Lyn, EFIT


Vi gikk like gjerne tur noen timer når vi først var i gang. Gardsbikkja har også fått smaken for ball :)

Lyn, EFIT


Lyn fikk seg et ufrivillig bad, det var visst glatt på berget!

Lyn, EFIT


Keo holdt på å gjøre det samme, ettersom Lyn nesten knuffet han av stupetårnet :|

Lyn, EFIT


... men når man ser så uskyldig ut, så er det lett å bli tilgitt :wub:

Lyn, EFIT


Kl 17 var det middagstid. Tempurapanert laks til menneskene, Lyn fikk prøve seg på godbitball for første gang i sitt liv. Smarte dyr, hun fikk dreisen på det etterhvert :ahappy:

22840994504_f248aaa0e0_z.jpg


Så tok dyra en middagslur mens menneskene gjorde litt husarbeid...
Gardsbikkja har fått smaken for sofaer, har en PRO læremester i bakkant :D

Lyn, EFIT


Jeg gjorde ferdig mitt første halsbånd i Paracord. Dessverre ble det litt for stort for Keo, så om noen ønsker så har jeg et halsbånd i dobbel flette, skogsgrønt med klips i 4cm bredde og 48cm langt til salgs :)

Lyn, EFIT


Kl 20 dro vi på trening. Keo fikk bryne seg på litt fin FVF og liten gjennomgang av LP1 før helgas konkurranse :)

Lyn, EFIT


En time senere var vi fortsatt på trening, Lyn fikk bryne seg litt på å følge godbit, utgangsstilling og hopp. Dyktig jente!

Lyn, EFIT


Kl 22 slo vi av lyset og la på vei hjem. Lyn elsker visst å kjøre bil, har ikke før fått åpnet bagasjeromsluka før hun var inne og langt seg tilrette, eneste problemet med det er at vi har hundeburet stroppet fast i baksetet :P

Lyn, EFIT


Vel hjemme ordnet jeg et kort trenings- og konkurransebånd til Keo med restene fra halsbåndet. Lærte meg rundfletting i samme slengen, det var slett ikke så vanskelig!

Lyn, EFIT


Lyn sier fortsatt ikke neitakk til å få ligge i sofaen mens vi titter litt film. Ståørene levde sitt eget liv i søvne :lol:

Lyn, EFIT


Kl 24 var vi ute på kveldslufting, Keo virret som vanlig i gresset mens Lyn passet på at folkene på andre siden av veien ikke forstyrret han. Viktig jobb.

Lyn, EFIT


Når vi var kommet inn av kveldstur, fått pusset tenner og stelt seg så hadde dyra falt i dynge. Småventende på å få slippe inn på soverommet :wub:

Lyn, EFIT

 

  • Like 7
Skrevet
2 timer siden, lijenta skrev:

Ser ut som dem koser seg godt i lag

2 timer siden, Stine skrev:

Ser ut som om de stortrives med hverandre! :)

Absolutt, de er nærmest som erteris! Selv om Keo syntes Lyn er litt rar som ikke vil dra i leka hans, dasker den i hodet hennes rett som det er :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...