Gå til innhold
Hundesonen.no

Anbefaling av fysioterapaut til hund i Akershus/Buskerud?


Guest Yellow
 Share

Recommended Posts

Tenker å påkoste min eldre hund som er stiv i nakke og rygg en time (eller flere) hos en som kan hjelpe med dette, helst i område Bærum, Asker, Lier/Drammen eller Røyken. Noen som har erfaring å dele? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

16 timer siden, simira skrev:

Lanis hundefysio holder vel til helt på andre kanten, men hun er veldig flink. Sjekk om hun er i den retningen iblant?

Cille Buin holder til i Hokksund tror jeg, men usikker på om hun fortsatt holder på.

Takk for svar! Lanis tar hjemmebesøk står det på hjemmesiden, men blir jo mye ekstra med den reiseveien.

Vi har ikke bil, så har ikke egentlig mulighet til å dra langt om det også skal bli flere timer enn én (begge har familie i nærheten som stiller opp ang skyss, men likevel). 

Kjenner også jeg gjerne vil høre fra noen som har god erfaring ang litt mindre hunder, enkelte veterinærer er jo ikke særlig flinke til å håndtere de mindre hvertfall...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

22 timer siden, simira skrev:

Har brukt Lanis selv til Odin og var veldig fornøyd. Du kan jo ta kontakt og sjekke om hun uansett skal i nærheten av deg på noe tidspunkt, så du kan få avslag i reiseprisen?

Tusen takk, det skal jeg gjøre :)

_

Tar gjerne imot flere anbefalinger 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen her som har kjennskap til Katja Petrell på Cooldog? Tar gjerne imot PM. 

Veldig fornøyd. Hun er en av få som får behandle pi. Eller rettere sagt som er flinke nok så hun får effekt og lindring. Kjørte fast til henne før jeg flyttet feil vei. Kjenner flere andre også som går til henne.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 timer siden, Anette skrev:

Veldig fornøyd. Hun er en av få som får behandle pi. Eller rettere sagt som er flinke nok så hun får effekt og lindring. Kjørte fast til henne før jeg flyttet feil vei. Kjenner flere andre også som går til henne.

Takk skal du ha! Da tar jeg kontakt med henne, mye lettere når man har hørt positive erfaringer føler jeg :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...