Gå til innhold
Hundesonen.no

Havanaisen Issi og blandingshunden Saga


Recommended Posts

Skrevet

Syns det var på tide at frøknene får seg en egen tråd. Det er for øyeblikket lite å gjøre på jobb, så hva passer vel bedre da enn å legge ut noen bilder! :D

Issi er en bichon havanais på 1.5 år. Hun kom til oss i juli og var da er skjør liten sjel. All håndtering var veldig skummelt, og vi var i begynnelsen redd for å miste en finger eller to.

Hun var i full pels da vi fikk henne, men for både hennes og vårt beste ble hun barbert. På den måten trengte hun ikke å bli utsatt for den veldig skumle børstingen hver dag.

I går fikk jeg gre frampoter for første gang uten et pip. Hun oppførte seg ok i dusjen, og satt og stod helt stille da hu blei føna! Snakk om fremskritt! :D

 

Saga kom til oss 10 uker gammel den 11.9. Hun vokser så utrolig fort og er nå høyere og tyngre enn Issi. Hun blir rundt 10-15 kg tror vi. Hun elsker å bli klødd på magen og går fra å sitte til å bare dette bakover på ryggen. Hun er sånn med fremmede også, løper bort og legger seg på ryggen :P

Hun har hatt UVI som vi tror er borte nå.. Ikke så lett å vite uten å ta enda en urinprøve. 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

  • Like 6
Skrevet

Så fine!! Jeg liker utrolig godt fargen til Saga :wub: hun ser jo helskjønn ut.

Takk! Vi har fått mange kommentarer på fargen hennes :) Hun har blitt en del lysere enn da vi henta hu, men fremdeles veldig fin :D 

Skrevet

Havanaisen er en artig rase ja! Noen ganger sitter jeg bare å ser på hva hun styrer med.

Det virker som hun er ganske smart også. Tar vi noe bort fra henne så glemmer hun neimen ikke det på en stund altså. Hun lukter seg frem til hvor tingen er og går å henter oss ørten ganger for å få den tilbake :P

Hun kan også ligge på sofaen og tilsynelatende slappe av, for så plutselig å begynne og pipe.  Vi skjønner ingen ting før det går opp for oss at hun antakeligvis fremdeles tenker på tingen som ble tatt fra henne tidligere på dagen. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...