Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei! Vi går mye tur og kunne tenkt oss å få noen faste turvenner.

Jeg bor på Langhus og lurer derfor på om det er noen andre i området som vil møtes på tur en gang i blant.

Jeg har en retrievergutt som går godt overens med alt og alle.

Ta kontakt om du kunne tenkt deg en fast turkompis :)

  • 1 month later...
Skrevet

Hei!

Vi bor i Ås, men drar til Hebekkskogen (Ski) nesten hver helg. Vi tar ofte turen til Stuene men har veldig lyst på å oppdage flere turer.

Bare si ifra hvis du har lyst å være med!

Lenny og Anna

Skrevet

Hei! Vi er nyinnflyttet i Ski og har veldig lyst på nye turvenner! :-) har bil så kan kjøre litt, men er ikke så kjent da! Vi går også mye i Hebekkskogen, men er litt gira på å finne andre fine plasser å gå også! Si fra om du har lyst til å ha oss med på tur da :-) 

 

Skrevet

Så fint :)

Lenny er en snill blanding av labrador, border collie og buhund på rundt 16 måneder. Han er glad i å leke og å løpe, men i det siste oppdaget han sin interesse i tisper, noe som kan være litt slitsomt. Når damene setter ham på plass med en gang går det bra, ellers kan det bli mye snusing og ende med irriterte damer som prøver å bli kvitt ham.

Hvis du/dere har lyst, kunne vi møtes på hundehjørnet en gang og se om de går godt overens og da eventuelt gå en liten tur etterpå?

Skrevet

Var ikke jeg som startet tråden da, men vi er gjerne med å møtes der og går en tur :) jeg har en tispe da, hun er veldig leken og grei med alle, men hun kan bli litt lei av hunder som er slik du beskriver din:P men det ser vi an! Blir det for ille kan vi jo bare gå tur :) vi er litt opptatt nå før jul og så reiser vi hjem i jula, men nå på lørdag skal vi ingenting om det skulle passe for deg/dere :) 

Skrevet

@Retrieverglede @Melgu

Flott! Hva med et forsøk på lørdag? Som sagt frykter jeg at Lenny kan være litt opptatt av tispa og da blir det kanskje også slitsom med tur. Men vi får se! Vi kunne f.eks. møtes på hundehjørnet rundt kl 13 eller litt tidligere?

Skrevet

Hei! Så hyggelig,jeg er veldig gjerne med på å møtes i ski :) i helgen er jeg bortreist, men jeg blir gjerne med neste gang. Min hannhund er også ung og kan være litt vilter, men pleier å ha veldig respekt for tisper. Si ifra om dere møtes en annen gang så er jeg med.

Skrevet
8 timer siden, lenny skrev:

@Retrieverglede @Melgu

Flott! Hva med et forsøk på lørdag? Som sagt frykter jeg at Lenny kan være litt opptatt av tispa og da blir det kanskje også slitsom med tur. Men vi får se! Vi kunne f.eks. møtes på hundehjørnet rundt kl 13 eller litt tidligere?

13 går fint ja :) Hvis det er mange hunder der så er jeg ikke så gira på å slippe henne da, men er der ytterst sjelden så vet ikke når det pleier å være folk der i helgene, kanskje du vet? 

Skrevet

Det er helt forskjellig. Noen ganger er det tre-fire hunder samtidig og noen ganger er der ingen hunder i det hele tatt. Jeg tror den faste gruppen møtes hver dag rundt kl 16.

Hvis du ikke vil gå dit kan vi godt møtes et annet sted. Bare si ifra!

Skrevet
10 timer siden, lenny skrev:

Det er helt forskjellig. Noen ganger er det tre-fire hunder samtidig og noen ganger er der ingen hunder i det hele tatt. Jeg tror den faste gruppen møtes hver dag rundt kl 16.

Hvis du ikke vil gå dit kan vi godt møtes et annet sted. Bare si ifra!

Neida vi kan godt ta det der, så kan vi bare se det an om det nå skulle være veldig mange der da :) kl 13? 

Skrevet

@Melgu Ja, kl 13 går bra, men kl 12 er like godt, hvis det passer bedre for dere. Det skal jo regne litt om morgenen men bli fint etterpå.

Vi er to tobente og en sort, mellomstor firbent med hvitt bryst og hvite labber.

Skrevet
3 timer siden, lenny skrev:

@Melgu Ja, kl 13 går bra, men kl 12 er like godt, hvis det passer bedre for dere. Det skal jo regne litt om morgenen men bli fint etterpå.

Vi er to tobente og en sort, mellomstor firbent med hvitt bryst og hvite labber.

Nei, 13 er greit for meg alteå, da kan jeg sove litt lenger ;) jeg kommer alene med en svart spisshund med litt hvite merker! :D 

Skrevet

Det blir vanskelig for meg på ukedager men kanskje vi får til en tur en gang etter jul. Da har evt @Melgu også lyst å være med?

Bare si når det passer for dere :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...