Gå til innhold
Hundesonen.no

Gleffsing


Nysgjerrig
 Share

Recommended Posts

Hei jeg har en hund på 7månder og han er veldig glad i å leke. Men det kan ofte bli litt volsomt som at han pluttselig flerrer tenner og begynner en bitelek som han ikke vil ende før jeg har gått bort fra lekehjørnet(der alle tingene og soveplassen er). Noen ganger gjør jeg det men jeg føler på en måte at han vinner.han kan også glefse etter handen min hvis han er "uenig" i en kommando som feks "bli" og da vet jeg ikke hva jeg skal gjøre skal jeg overse det og satse på at han vokser det fra seg eller gripe inn og si nei.:icon_confused:

 Så hva skal jeg gjøre med dette skal jeg la han vokse det fra seg som folk sier eller gripe inn?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For det første så ville jeg kuttet ut den type lek når du ser at hunden ikke takler det. Jeg ville heller drevet med søk, hjernetrim, triks og den slags. Jeg ville absolutt ikke forventet at dette skulle gå over av seg selv, i allefall ikke så lenge dere fortsetter å framprovosere adferden med heftig lek. Da blir adferden bare innarbeidet.

Jeg ville også vært flink til å trene korte økter med triks og kommandoer. Den bitingen høres enten ut som at det koker over i toppen, eller en form for frustrasjonsbiting. Det blir litt som unger som slår fordi de ikke har en bedre måte å få ut frustrasjonen.

Jeg vet ikke helt hva du mener med å gripe inn? Jeg har hatt 2 valper som har "gått i kamp" når frustrasjonen tar dem, og det å bli streng gjorde alt verre.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Når han begynner slik i lek så vil jeg tro det er fordi leken har gått litt for langt (for hans del) og at det koker over litt i topplokket. Jeg ville ikke tenkt så mye på at han vinner, da jeg vil tro dette er en ufrivillig reaksjon fra hans side og ikke en bevist "hersketeknikk". Ville forsøkt å holde lek på et nivå som unngår at det bikker helt over, men når det evt gjør det så får man bare gjøre det beste utav det. Forholde seg rolig og hjelpe hunden ned på jorden igjen som best man kan. Ang protest ved komandoer e.l. så har jeg en som er veldig lik, jeg gjør stort sett ikke noe sak utav det, jeg bare holder handa mi der (viker ikke for glefsingen hennes) og er ellers fornøyd så lenge hun gjør som hun skal, selv om det er noen protester der. For min hund sin del så regner jeg med at det er noe som kommer til å forsvinne med alder/modenhet og det faktum at hun ikke vinner noe som helst på det. Dessuten så er det ikke noe alvor eller noe i det, hun er nok bare litt sånn umoden og tøysete og en type som naturlig bruker munnen mye

.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...