Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaringer med dette fòret?

jeg prøver det ut nå på Lani, men fullforer ikke, men er fornøyd med ingredienser og slikt (og at lani faktisk tåler det :P ) - mine går helt amokk for det og lani ble tatt bilder av på EDS da hun nektet å gå fra standen dems :P

Skrevet

Lykke sier at smakeligheten er tipp topp!

Har kun en liten prøvepose fór og litt ymse av godbiter. Men frøkna er lett å lese på intensitet og dette er tydeligvis noe veldig godt noe.

Skrevet

Vi fikk også en prøvepose på EDS. Full pott på smak, men avføringen var løs.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Takk for tilbakemeldinger :)

Jeg fikk også noen prøveposer på EDS, men det var litt lite for å vite om mine funker på det eller ikke. Men de liker foreløpig det lille de har smakt da så jeg vurderer å kjøpe en sekk og teste videre.

AnetteN: hvilken har du, den med hvit fisk eller laks?

Noen som vet om det selges over disk Oslo-ish eller om man må bestille fra leverandøren?

Skrevet

Har bestilt to sekker for å se hva Mallen synes, men hun har ikke vært over seg av glede av det hun har fått hittil av prøver. Hun funker dessverre ikke på det hun går på idag, derfor valgte jeg å sjanse på at dette skulle fungere. Bestilte det med laks.

Skrevet

Takk for tilbakemeldinger :)

Jeg fikk også noen prøveposer på EDS, men det var litt lite for å vite om mine funker på det eller ikke. Men de liker foreløpig det lille de har smakt da så jeg vurderer å kjøpe en sekk og teste videre.

AnetteN: hvilken har du, den med hvit fisk eller laks?

Noen som vet om det selges over disk Oslo-ish eller om man må bestille fra leverandøren?

må bestilles på nett evnt er det felleskjøpet som har tatt avtalen dems (jeg har kontaktet de ang å få det inn - også skal jeg droppe den lange utgreiningen om kjøpsavtaler og sånt :lol: ) . Jeg kjøpte med laks :)

Skrevet

Noen spes grunn til at dere valgte laks fremfor hvit fisk eller bare ble det slik?

Mine er ikke spes glad i fx V&H m/laks, derfor tenkte jeg hvit fisk varianten mtp smak/lukt av laks, men kanskje det ikke har noe å si siden det er tørr mat?

AnetteN: hold oss oppdatert om du får det inn da så kan jeg kjøpe en sekk av deg :)

  • 1 month later...
Skrevet

Nå er vi snart over på fullforing med F4D. Merker ingenting på magen, fin bæsj, men synes kanskje hun spiser litt dårlig av tørrforet. Hun blir helt over seg av begeistring for våtforposene da, så de bruker vi litt som apetittvekker/quickfix ifht det dårlige matinntaket. Ellers lite nytt å melde herfra enn så lenge. 

  • Like 1
Skrevet

Jeg forer på den med hvit fisk og er fornøyd. Bikkja spiser som vanlig, driter som vanlig (like mye som annet kornfritt for, men mer enn på VogH), og er fin i pelsen.

Men hovedgrunnen til at jeg kjøpte to sekker var at en gammel rabattkode med 50 % rabatt, som egentlig hadde gått ut på dato, fortsatt fungerte strålende i nettbutikken deres, i tillegg til gratis frakt. Da ble det så billig at jeg bare måtte prøve.

Skrevet

Hadde helt glemt at jeg startet denne tråden jeg, fint dere minner meg :)

Av de prøvepakkene jeg fikk var våtmaten populær og den første posen med tørt, så stoppet det (unntatt Laffen da, han heter jo "suuuulten alltid" *fnis*). Men jeg tror nok jeg skal forsøke igjen (Anette, har du butikk et sted eller tar du dem kanskje med på en stand/utstilling?).

Skrevet

Helt sikkert greit, og fint at de ikke bruker korn. Men ikke kjempeimponert over innholdsfortegnelsen, mye erter og poteter. Blir jo i en helt annen klasse enn orijen og acana føler jeg. 

Skrevet

ja poteter og erter er jo mer naturlig å spise enn korn så :) ... 

 

Våre liker fôret så jeg kommer nok til å kjøpe en sekk i ny og ne, bruker det som godbiter. 

Skrevet
31 minutter siden, Meg skrev:

ja poteter og erter er jo mer naturlig å spise enn korn så :) ... 

 

Våre liker fôret så jeg kommer nok til å kjøpe en sekk i ny og ne, bruker det som godbiter. 

Hvorfor er det mer naturlig? :)

Skrevet
32 minutter siden, Meg skrev:

Ja :) Poteter er vel riktignok litt lettere å fordøye, om jeg husker rett. 

Ah, jeg er dårlig på ironi i virkeligheten, skriftlig blir det enda verre. :p

Skrevet
8 minutter siden, Nemi skrev:

Ah, jeg er dårlig på ironi i virkeligheten, skriftlig blir det enda verre. :P

og jeg kan øve meg på å bli litt tydeligere :)

Skrevet
12 timer siden, Tøfflus skrev:

Hadde helt glemt at jeg startet denne tråden jeg, fint dere minner meg :)

Av de prøvepakkene jeg fikk var våtmaten populær og den første posen med tørt, så stoppet det (unntatt Laffen da, han heter jo "suuuulten alltid" *fnis*). Men jeg tror nok jeg skal forsøke igjen (Anette, har du butikk et sted eller tar du dem kanskje med på en stand/utstilling?).

Har butikk på Dal (rett ved letohallen), og kan sikkert ta med på stand/utstilling. Gi meg en lyd hvem du er intressert i før søndag så får jeg det med på pallen med varer nå :)

10 timer siden, Pringlen skrev:

De jeg kjenner som fôrer på fish4dogs er veldig fornøyde, og forhandler det vel også (i son)

Bente Andersen har tatt inn litt for men bare store sekker og noen typer. 

Skrevet
12 timer siden, Anette skrev:

Har butikk på Dal (rett ved letohallen), og kan sikkert ta med på stand/utstilling. Gi meg en lyd hvem du er intressert i før søndag så får jeg det med på pallen med varer nå :)

Skal ikke på utst denne helgen, men takk for tilbudet :) 

Men jeg kan ta en tur i butikken jeg, ikke noe prob. Adr og åpningstider?

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Bestilte våtforet med makrell etter rabattkupong fra EDS, og her funker det veldig bra. Forer 50/50 på det og et annet tørrfor, og selv Mira som sliter en del med magen er helt fin på det. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...