Gå til innhold
Hundesonen.no

Fant løse hunder på Horten veien!


marcoograya

Recommended Posts

Skrevet

Inatt var jeg og samboeren min ute å skulle lufte hundene våre, på vei tilbake møtte vi en bil som blunka veldig mye med fjernlysa, vi sakka farta og lurte på hva dette var...Midt i veien kom det 3 labradorer, en hvit og to svarte, springende...Vi stoppe bilen, den ene svarte stakk av når mine hunder hadde gneldre konsert bak i bilen. De to andre som bare var hvalpene, en hvit og en svart, kom bort til meg og jeg tok de inn i bilen og gikk for å lete etter den siste svarte...Men kunne ikke finne den. Samboeren min ringte politet og de sa fra til falken som ringte oss opp igjen... På halsbandet til hundene var det telefonnummer som Falken ringte og eiern skulle komme å møte oss...

Det tok en god stund, så kom Falken og litt etter det kom eieren. Den hvite tispa ville ikke bli han hjem og krabbet nesten inn i meg, jeg måtte løfte henne inn i bilen...(begynte å tenke da ja!!)

Eneste han sa var takk, men samboeren min sa det at, tenk visst de hadde blitt påkjørt eller alvorlig skadet..eller rett og slett bare borte...han sa ikke stor da nei.. Han kom henn til meg og sa takk for hjelpen og sa at det var andre gangen hundene hans hadde stukket av. Jeg ble meget irritert og sa det at han burde passe bedre på hundene sine..Han hadde ikke en gang hatt bry til å leite etter dem virket det som.

Hadde mine hunder stukket av, hadde jeg lett helt til jeg hadde funnet de!Aldri om jeg bare hadde sittet hjemme å ventet på at de skulle komme hjem når hundene hadde en sjangs til å komme ut på veien og kanskje blitt påkjørt!!

Men nå er de iallefall hjemme hos eieren sin og forhåpentligvis er de trygge der!!

Skrevet

Det kan ha vært flere grunner til at mannen satt hjemme, i stedet for å være ute å lete.

Du sier de hadde telefon-nummer i halsbåndet, så da var det gjerne like smart å holde seg hjemme ved telefonen.

Kanskje hadde han unger som lå og sov som han ikke ville gå i fra?

Kanskje mannen var mer ute av seg enn det dere kunne se? Jeg vet ikke, jeg synes bare ikke det er rett å fortelle at han bør passe bedre på dem før man vet HVORFOR de stakk?

At hunden ikke ville bli med han trenger ikke bety noe som helst. Da jeg jobbet på hundepensjonat så vi rett som det var at hunder ikke hadde noe hast med å bli med hjem når eieren kom og hentet dem.

Misforstå meg rett: Det var KJEMPEFLOTT at dere stoppet, og tok dere av hundene hans! Slike folk skulle det vært flere av! :(

Skrevet

Nei, jeg sa ikke at det VAR sånn...jeg sa at tankene mine begynte å rulle...Gidd å vær så kritisk når jeg bare forteller en historie liksom.

Hele poenget var bare at vi hadde gjort en god gjerning og at ting virket litt rart.. Selfølgelig vet jeg at det er 1000 andre grunner til at han ble hjemme helt sikkert og at hunden syntest jeg var gøy som lekte med henne eller at hun ikke liker å kjøre bil... Jeg er jo ikke dum liksom.

Var fornøyd med meg selv jeg...men at hundene er alene på hovedveien er rart. Det må du vel være enig i? dessuten var det mann og ei dame i bilen..hun kom ikke ut engang.

Men nok om dette!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...