Gå til innhold
Hundesonen.no

Fant løse hunder på Horten veien!


marcoograya

Recommended Posts

Skrevet

Inatt var jeg og samboeren min ute å skulle lufte hundene våre, på vei tilbake møtte vi en bil som blunka veldig mye med fjernlysa, vi sakka farta og lurte på hva dette var...Midt i veien kom det 3 labradorer, en hvit og to svarte, springende...Vi stoppe bilen, den ene svarte stakk av når mine hunder hadde gneldre konsert bak i bilen. De to andre som bare var hvalpene, en hvit og en svart, kom bort til meg og jeg tok de inn i bilen og gikk for å lete etter den siste svarte...Men kunne ikke finne den. Samboeren min ringte politet og de sa fra til falken som ringte oss opp igjen... På halsbandet til hundene var det telefonnummer som Falken ringte og eiern skulle komme å møte oss...

Det tok en god stund, så kom Falken og litt etter det kom eieren. Den hvite tispa ville ikke bli han hjem og krabbet nesten inn i meg, jeg måtte løfte henne inn i bilen...(begynte å tenke da ja!!)

Eneste han sa var takk, men samboeren min sa det at, tenk visst de hadde blitt påkjørt eller alvorlig skadet..eller rett og slett bare borte...han sa ikke stor da nei.. Han kom henn til meg og sa takk for hjelpen og sa at det var andre gangen hundene hans hadde stukket av. Jeg ble meget irritert og sa det at han burde passe bedre på hundene sine..Han hadde ikke en gang hatt bry til å leite etter dem virket det som.

Hadde mine hunder stukket av, hadde jeg lett helt til jeg hadde funnet de!Aldri om jeg bare hadde sittet hjemme å ventet på at de skulle komme hjem når hundene hadde en sjangs til å komme ut på veien og kanskje blitt påkjørt!!

Men nå er de iallefall hjemme hos eieren sin og forhåpentligvis er de trygge der!!

Skrevet

Det kan ha vært flere grunner til at mannen satt hjemme, i stedet for å være ute å lete.

Du sier de hadde telefon-nummer i halsbåndet, så da var det gjerne like smart å holde seg hjemme ved telefonen.

Kanskje hadde han unger som lå og sov som han ikke ville gå i fra?

Kanskje mannen var mer ute av seg enn det dere kunne se? Jeg vet ikke, jeg synes bare ikke det er rett å fortelle at han bør passe bedre på dem før man vet HVORFOR de stakk?

At hunden ikke ville bli med han trenger ikke bety noe som helst. Da jeg jobbet på hundepensjonat så vi rett som det var at hunder ikke hadde noe hast med å bli med hjem når eieren kom og hentet dem.

Misforstå meg rett: Det var KJEMPEFLOTT at dere stoppet, og tok dere av hundene hans! Slike folk skulle det vært flere av! :(

Skrevet

Nei, jeg sa ikke at det VAR sånn...jeg sa at tankene mine begynte å rulle...Gidd å vær så kritisk når jeg bare forteller en historie liksom.

Hele poenget var bare at vi hadde gjort en god gjerning og at ting virket litt rart.. Selfølgelig vet jeg at det er 1000 andre grunner til at han ble hjemme helt sikkert og at hunden syntest jeg var gøy som lekte med henne eller at hun ikke liker å kjøre bil... Jeg er jo ikke dum liksom.

Var fornøyd med meg selv jeg...men at hundene er alene på hovedveien er rart. Det må du vel være enig i? dessuten var det mann og ei dame i bilen..hun kom ikke ut engang.

Men nok om dette!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...