Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket Fôr Og Hvor Mye Betaler Dere?


Renate A

Recommended Posts

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres? ca 560/570 kr

Hvordan merke bruker dere? Eukanuba Lam&Ris

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat? 15 kg.

Er dere fornøyd med fôret? Jeg er veldig fornøyd med fòret, men kommer til å blandingsfòre med V&H så fort jeg får meg fryser.. Det ER litt dyrt, selvom det ikke er prisen det kommer ann på, og han er fremdeles for tynn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

-Betaler 300 kr for 20 kg V&H nr 33, og 410 kr pr 15 kgs sekk, både til Birk og Merethe.Forer halvt om halvt.

Hvordan merke bruker dere?

-V&H nr 33 m kylling, også får Merethe Mera Dog Light og Birk får Mera Dog Agility

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

-20 kg i slengen av V&H og 2 x 15 kg av tørrforet!

Er dere fornøyd med fôret?

-Jepp! Birk fungerer utmerket.Merethe stressflasser alltid litt uansett hvilken type tørrfor jeg har prøvd, veldig lite nå i det siste heldigvis. Krysser fingrene for en bra kombinasjon!

Monica :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Husker ikke helt, men tror det var 500 og noe :)

Hvordan merke bruker dere?

Eukanuba

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Jeg kjøper en 15 kilos sekk

Er dere fornøyd med fôret?

Ja, veldig fornøyd!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

eukanuba, rett og slett..

Kjøper store sekker, som oppevares i en lekker knallrosa dunk.Annet for kan fort bli analkjertelproblem, rett og slett.

men det hender jo han får en minimenyboks også...(friskies??)

Hos mamma har jeg stående noe svenskefor av billig sort -doggie eller no.Funker det også, for en helg.

men labb? aldri aldri aldri mer.. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

543kr for 10kg

Hvordan merke bruker dere?

Hills z/d ultra

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Klok av skade kjøper jeg max 10 kg av gangen, det er ikke kult å sitte igjen med mange kg fôr bikkja ikke tåler. Hunden til bestevenninnen min derimot er meget fornøyd når den får allslags fôr-rester. :)

Er dere fornøyd med fôret?

Foreløpig er vi veldig fornøyd! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Merke:

Skyttens Søcla og vom /kjøtt på hermetikkbokser fra sirevåg.

Pris:Et brett 12 store bokser,et brett 24 bokser---75 kr brettet.

Pris:Søcla for 340 for 20 kg

Veldig bra for!!Brukt det i mange år..bytter ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Merke: Oliver`s

hvor mye: 15 kg

pris: 439,-

15 kg holder i ca to mnd.

Er meget fornøyd med foret, hunden liker det, det lukter så godt at jeg nesten vil ete det selv, og servicen fra forhandler er ypperlig. eneste negative er at jeg synns han har litt mye avføring.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

600 for 8 kg (eller noe, er ikke helt sikker).

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin Poodle

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

En sekk (8 kg, eller noe)

Er dere fornøyd med fôret?

Det kan jeg ikke svare på...enda, har akkurat begynt å fore med det (har gått over til voksen for nå), men foreløbig ser allt greit ut, og han liker det ganske godt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

600 for 8 kg (eller noe, er ikke helt sikker).

fy søren..det synns jeg var dyrt! men nå er jo RC i en helt annen klasse enn olivers mener mange da..også er det jo rasefor.. :D men 600 for 8 kg, da hadde jeg heller foret med noe annet! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Virkelig så dyrt? Syns jeg har sett at labrador fôret til RC koster bare litt over 500 for 12 kg. Syns jeg har sett at puddelfôret koster ca 370 for 8 kg.

Det var i hvertfall ganske dyrt.. Skal sjekke det opp.. Det var kanskje litt mer enn 8 kg, men det var ikke over 15..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Merke: Lone Star Hearty Choice eller Lone Star for aktive hunder (varierer litt hva vi kjøper)

Pris: 368,-

Kg: 15

Varer i: Ca en og en halv måned vil jeg tro.

Er veldig godt fornøyd, avføringa er bra, tennene er flotte og pelsen er fin (bortsett fra akkurat nå, når hun er nedrøyta og matt i pelsen, men glansen kommer nok tilbake om ikke så alt for lenge, når pelsen er mer "i orden"). Og selvsagt liker hun det kjempegodt, hun er jo tross alt Tinka. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

200kr for 20kg + gratis bein og avskjær fra slakter.

Hvordan merke bruker dere?

Vom & Hundemat nr25/nr33 + annet kjøtt/bein/snacks

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper en blokk, 20kg, per gang..da må jeg låne litt plass i fryseren til naboen..Jeg har bare plass til en minifryser i hybelleiligheten min, og må ha plass til litt menneskemat også...

Er dere fornøyd med fôret?

Utrolig fornøyd, fungerer supert både på huskyen og aussien!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Vet ikke helt, ca 5 kg, koster vel en 50 spenn,...

Hvordan merke bruker dere?

Pappa, er gammaldags og kjip. Han mener at Bikkjene har det best med Pedegree.

Men har iallefall ovretalt ham til å prøve ut Labb fra FK...

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

To småe sekker, en til valp og en til voksen.

Er dere fornøyd med fôret?

Tja, de får iallefall blank og sun pels. Men det innholder ikke de næringstoffene som er nødvendlige, og det er fetende. Bikka får flatulens av det (hu fiser) og bæsjen blir rar...

Håper labb er bedre sånn sett...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Husker ikke helt... Er så lite uansett, så betyr liksom ikke allverden

Hvordan merke bruker dere?

Royal Canin Sencible blandet med Royal Canin Beauty

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

1kg når de har det, ellers 3kg

Er dere fornøyd med fôret?

Superfornøyd :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Betaler 360,- for 20 kg = 270 kr i mnd for Balder(har gått ned i mengde og sluttet med tørrfor)

Hvordan merke bruker dere?

Vom og hundemat og litt kjøttbein fra slakteren

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

20 kg

Er dere fornøyd med fôret?

Kjempe fornøyd :D Kommer aldri til å skifte for.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Husker ikke helt hva jeg betaler tror det er et sted mellom 500 oh 600 kr for en 15 kg sekk med Royal Canin Sensible medium.Er super fornøyd med foret har brukt det et år tid på eldstemann og bruker det også nå på minsten.Liker det fodi det er litt mildere for magen dems enn det vanlige Royal foret.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Betaler ca 500 for 15 kg tørfòr og 3 kg vom.

Hvordan merke bruker dere?

Bruker ANF tør fòr

og frystørket vom. + grønnsaker og frukt.

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Kjøper 15 kg fòr og 3 kg vom.

Er dere fornøyd med fôret?

Er kjempe fornøyd. Kjempe fin pels, tenner og avføring ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

Rundt 530 for en 15 kilos sekk - men får hver tiende gratis, slik at hver sekk i snitt koster rundt 450 kr.

Hvordan merke bruker dere?

Eukanuba - Large Breed Maintenance

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

15-kilos sekker. Bruker vel halvannen måned på å spise opp sekken.

Er dere fornøyd med fôret?

Bortsett fra en litt stiv pris er vi veldig fornøyd. Stabil, fast avføring, blank pels som røyter lite (til dalmatiner å være vel å merke) og solide klør. Vi vet at hun fungerer på det, så foreløpig har vi ikke ønsket å eksperimetere noe for evt. å spare noen kroner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye betaler dere for maten til hunden deres?

499 kr. for 15 kg.

Hvordan merke bruker dere?

Hills Adult beef

Hvor mye kjøper dere av gangen når dere kjøper mat?

Det ble en 15. kg. sekk denne gangen, av andre formerker har jeg pleid å kjøpe 5 og 7 kg. sekker.

Er dere fornøyd med fôret?

Har akkurat begynt å gi dette foret, hun liker det (ikke så rart egentlig, hun har fått diettfor i det siste, og det smaker vist ingenting), litt mye avføring de siste dagene, men det kanskje stabiliserer seg når vi er ferdig med tilvenningen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
    • Enig med det over. Lær inn eventuelt en «gå og legg deg» kommando, så du kan avlede med å be hunden å gå og legge seg.  Miljø trene og sosialisere masse så hunden blir godt vant med lyder og folk rundt seg. Men føler det har mye med mentaliteten på hunden og rasen og gjøre. Har du en usikker vokterhund så er det vanskelig å dempe varsling. Har du en trygg vokter så har den høyere terskel for å anse noe som nødvendig å varsle på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...