Gå til innhold
Hundesonen.no

Naboer


Aea
 Share

Recommended Posts

Jeg har flere hunder som bjeffer og jeg får veldig mye klager fra naboene der jeg bor. Ser etter ett nytt sted å bo som det ikke er naboer. Hvor mange meter unna naboer bør jeg bo da? Jeg synes det er så fælt å få klager og naboene mine hater meg ser det ut som.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Først og fremst så bør du ha flest mulig yttervegger hvis hunden står inne og bjeffer.

Står hunden ute og bjeffer dagen lang så ville jeg satset på noen km til nærmeste nabo. Altså et hundebjeff høres ute over lange avstander. Er jeg ute så hører jeg hunden som står og bjeffer litt over en km borte fra her jeg bor. Men lyd brer forskjellig i de forskjellige miljøene.

Skal du som flesteparten kjøpe deg et hus og ha hundene inne når du er borte så bærer ikke lyden så langt. Men er det snakk om leilighet eler rekkehus så bærer lyden inne i vegger og tak. Og blir mer til sjenanse for andre

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du tror ikke at dette er noe som heller bør trenes på? Hunder som bjeffer så mye som det virker som dine gjør (ref at du får mye klager å ønsker å flytte til en plass du bor helt alene uten naboer) er antagelig litt stresset og bør få trening i å roe seg ned å slappe av. Om det er når du ikke er hjemme det skjer så bør du kanskje finne ut om hundene har separasjonsangst eller noe. Det finnes jo mye å velge i, så lenge hundene er hjemme og vindu ikke står oppe i rommet hunden er så burde du jo berge greit selv i et boligfelt, så lenge du ikke bor i en tomannsbolig e.l. hvor du deler vegg med noen. Ihvertfall på dagtid. Er det kvelds og nattestid så blir antagelig det irriterende også. Derimot så kan det jo uansett hende at folk reagerer om det er hunder som bjeffer til stadighet, det gjør ihvertfall jeg da jeg blir bekymret for hundens velbefinnende. Ellers så er det jo mange hus og småbruk som ligger for seg selv når man kommer litt landlig. 50-100m til nermeste nabo holder i massevis så lenge hundene ikke står ute å bjeffer hele dagen (da må du nok bo enda mer øde).

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...