Gå til innhold
Hundesonen.no

Lys og trivelig liten leilighet sentrumsnært i Tønsberg leies ut til juni/juli 2016


Recommended Posts

Skrevet

http://hybel.no/forhandsvisning/sentrumsnaer-lys-ettroms-til-leie-i-tonsberg#.VccxaOvVujI

Her er annonseteksten, flere detaljer ligger inne på selve annonsen:

Trivelig leilighet i rolig strøk sentralt i Tønsberg leies ut. Perfekt for student eller studentpar!

Leiligheten ligger i første etasje i en blokk med stor felles plen rett på utsiden.
Kjøkkenet er nymalt i lyse farger (ikke blå fliser lengre).
Gangavstand til butikk, buss og gode turområder.

Leies ut møblert slik den fremstår, men sofaen skal byttes. Kjøkkenutstyr kan følge med om ønskelig.

Katt er tillatt.
Ikke røyk.
Referanser ønskes.

NB: leies ut frem til juni/juli 2016.

Skrevet

ikke lov med hund? (ville sjekke siden du la den ut på hundeforum)

Hehe, helt innenfor spørsmål! :) Nei, fordi vi leier ut møblert i en blokk, så vi tør ikke ta sjansen på at det er en hund som bjeffer masse når den er alene f. eks (den over her gjorde det konstant før, nå er den borte...), eller gnager på ting selv om eieren sier til oss at den er den snilleste i hele verden.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...