Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har forsøkt å ringe dyrlegen i dag, men kommer ikke igjennom hverken på den ene eller den andre akutt klinikken.

Vi passer på ei som eter alt, hun har som hobby å ødelegge ting. I dag på langtur var hun veldig veldig løs i magen. Jeg ble bekymret, hun har slikket min mann masse i dag og i går, og nå fikk hun skikkelig slikkebyge. Og kaster opp hår og pølsebiter fra den siste treningsrunden. Hun har spist normalt ellers.

Hun slikker desperat på gulvet, min mann tok henne nettopp med ut for å bevege litt på henne siden hun virker dårlig. Hun har mest sannsynlig spist noe. Og vi er smått bekymret. Skal vi bare fortsette å forsøke å nå dyrlege?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Skrevet

Se det an. Gi henne godt med vann. Faste til i morgen kveld, evt til dere synes hun virker normal igjen. Dersom dere kan spørre eier, gjør det. Hør om det er normalt for henne å slikke sånn. Litt løs i magen noen dager går fint, selv om det er ubehagelig selvsagt. Og sørg for at hun ikke får spist noe annet rart.

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Ganske vanlig at hunder begynner å slikke sånn når de er skikkelig kvalme/ugne i magen. Håper det ikke var noe å uroe seg for!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...