Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tok Lunah til veterinæren i dag da hun i det siste har hostet endel på kvelden/natten (under hvile). Hjertet hørtes normalt ut, så vi tok et røntgen. Hjertet var fint og de fant ikke noe væske i lungene, men de så noen fortetninger i lungene og foreslo at vi skulle prøve ut noen type astmamedisiner for å se om hosten ble borte. Fikk beskjed om å ikke bekymre meg da det ikke var uvanlig på eldre hunder, men kjenner at den informasjonen gikk ikke inn (spesielt ikke etter et selvstudium på Google university). Har noen av dere her vært borte i det samme? Lunah et forresten snart 11år.

Skrevet

Hvordan er lymfeknutene hennes?

Jeg var til dyrlegen med Bella i vår pga hosting (og stønning når hun la seg ned + litt ekstra pesing på natten) og røntgenbildene hennes viste heller ingenting annet enn noen fortetninger på lungene. Men hun hadde veldig hovne lymfeknuter så vi tok diverse blodprøver i tillegg og kom til slutt fram til diagnosen lymfekreft :( Hun var bare nesten 9 år gammel.

Men jeg regner med dyrlegen gikk over Luna og hadde nok reagert om lymfeknutene var forstørret, så jeg krysser fingrene for at det er noe mindre alvorlig med henne.

Skrevet

Ånei! Så trist med Bella :-( Ja, hun kjente godt på hele hunden. Vi tok ingen blodprøver denne gangen. Regner med at hun hadde gjort det om det hadde vært mistanke om noe annet.

Skal se om de astmamedisinene hjelper, også skal vi ta nytt røntgen om noen uker for å se om det er noen endringer i fortetningene. Bildene kan visstnok også kunne tolkes veldig ulikt avhengig av om du tar røntgen på innpust eller utpust.

Hadde aldri hørt om fortetninger før i dag. Ikke veldig morsomt med aldrene hund, for problemene kommer som perler på en snor virker det som :-/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...