Gå til innhold
Hundesonen.no

Halsband & sele favoriter


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Lykke sitt lilla halsbånd er kjøpt på etsy.com, Harly sitt hvite har vi fått i gave så det vet jeg ikke hvor ble kjøpt :)

post-838-0-20308800-1439121320_thumb.jpg

Av seler brukes Bjørkis nomesele, Zero dc multisele og MR sykkelsele :)

http://10414.shop.textalk.se/dragselar/

http://www.canider.no/

http://kreativhund.no/products/mr-sykkelselesporsele

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får ikke lagt inn bilde, men har Julius K9 sele til begge mine (med Y strap ) og er utrolig fornøyd med disse.

Bruker de også som kløv.

De har et håndtak oppå som var veldig handy når vi klatret Besseggen.

Av halsbånd bruker jeg Hurtta på begge.

(frost har også et halsbånd fra Kifani som jeg elsker)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har noen showmaster halsbånd, som er ca to str større enn tilsvarende i Hurtta. Men jeg synes de dekkenstørrelsene er litt ville også :P

Ja jeg har og erfart at dekken str derfra er helt på viddene så da vet jeg ikke helt om jeg tar sjansen på å bestille halsbånd uten å prøve på først :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg har og erfart at dekken str derfra er helt på viddene så da vet jeg ikke helt om jeg tar sjansen på å bestille halsbånd uten å prøve på først :P

Det gjorde jeg, og måtte bestille på nytt :P

Ja, husker da jeg var inne på Hööksbutikken og kjøpte regndekken til Bris da han var valp. Ei der med en dachs måtte ha str 50 til dachsen sin. Og det var ikke en stor dachs altså :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

@ Jeg hadde sånt halsbånd til border collien og jeg kjøpte nylig til whippeten. Syntes at størrelsen er helt grei, har ikke reagert på at de er veldig stor i str. Er fornøyd med halsbåndet, både til bc'en (hadde str 60) og til valpen (har 30).

Lite tips, hooks i åsane har 50% salg på de halsbåndene i grønn. Var igjen en del størrelser som jeg vil tro kan passe en kelpie.

Endret av Snoffe
  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rocky har 2 spesialbestilte halsbånd som jeg liker veldig godt.
Har også lyst å bestille et sort med rosa sløyfer på til ham også, fra Collarmania.
1176120_10151542371845423_1499644900_n.j
(Jeg mistet min mor til brystkreft og hun var hans egentlige eier, men pga sykdommen måtte jeg overta ham igjen.) Dog skulle jeg gjerne gjort det på en slik måte at pengene gikk til forskning eller lignende. Så vist noen vet om noe slikt, skrik ut! :)


Fra Kifani.
1935656_141817810422_2290821_n.jpg?oh=40

Og fra Minxdesign. (grønt/brunt camomønster på polstringen)
12388_10151334974080423_2004511662_n.jpg

Så har han en grønn DC short sele.
11011005_10152695576325423_6614531829479

Og en rosa/turkis hurrta sele som jeg syns er rimelig kul, men den gnager dessverre, så blir særdeles lite brukt.

Om dagen bruker vi hovedsaklig dette halsbåndet:
Triple-chain-collar-with-martingale-449-
Veldig fornøyd med det, utenom at han et par ganger har klart å sette en klo sånn hallveis fast når han har klødd seg. (Har skjedd 2 ganger på de 4årene halsbåndet har vært i bruk)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anektdotisk erfaring sier at individ er av større betydning enn rase, fordi så mange faktorer spiller inn. Miljø vel så viktig som genetikk. Jeg har hatt to typiske gneldreraser, hvis første egenskap folk forbinder med dem er bjeffing, og ingen av de to lagde lyd. Så har jeg hatt en nusselig liten cavalier som var den verste gneldrebikkja ever. Den jeg har nå skulle liksom med letthet kunne trenes til å halse bare til spesifikke oppgaver og ellers tie. Treningen går fremover, men noen lydighet- og bruks-stjerne blir han antagelig aldri med meg i andre enden av båndet, mest pga lyden, som jeg overhodet ikke har kontroll over av-og-på-knappen på.  Har vokst opp med mange mynder i omgangskrets: afghansk, borzoi, irsk ulvehund, skotsk hjortehund og saluki. Disse går vel alle under ekstra store, men de var ekstra ålrighte også. Veldig lettvinte og greie hunder om en bare vil ha en for selskap, tur og kos, men noe upraktisk størrelse på dem alle. Golden og schæfer individer jeg vokste opp med var henholdsvis gjennomsnittlig bjeffete va nær taus,  men jeg har hørt skrekkeksempler av masete gneldreschæfer uten sidestykke også. Life is like a box of chocolates?       
    • Mange. Hva definerer du som "ekstra store"? Generelt sett er det spisshunder og vokterhunder som har litt lyd. Vokterhunder bjeffer sjelden mye, men de kan si fra når det er noen på døra/tomten/veien etc. Puddel og noen gjeterhunder kan også ha noe lyd, særlig i arbeid. Retrievere, fuglehunder, mynder, de store spanielene for eksempel.
    • De aller fleste hunder kan være familiehunder, det er få raser som ikke egner seg til det blant dagens brukshunder. Det handler mer om kapasitet og aktivisering i hverdagen generelt.
    • Hvilke større hunderaser over 15 kilo har ikke så mye lyd? Må også ikke være blant de som er ekstra store. 
    • Hvilke brukshunder kan også være familiehunder blant gruppe 1 ? Gjetere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...