Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min eldste hund har alltid hatt høy terskel for lyd. Nå har jeg fått en valp som sannsynligvis kommer til å ha mye mer lyd. Når de leker sammen bjeffer valpen mye selvom Aïda ikke lager lyd. Jeg er litt usikker på hvordan jeg skal gå frem for å stoppe bjeffingen? Jeg prøver å avbryte henne når hun hun gjør det enten ved å avlede oppmerksomheten eller si rolig nei.

Siden jeg vet at det er lyd i valpen kommer jeg ikke til å oppmuntre lyd i hverdagen. Noen som har noen gode tips på å begrense bjeffing under lek?

Skrevet

Time-out eller et hold kjeft på bråkmakeren i huset her :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Men hvordan lære inn hold kjeft? Har ikke hatt det behovet på eldste :)

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Skrevet

Men hvordan lære inn hold kjeft? Har ikke hatt det behovet på eldste :)

Sent fra min SM-G850F via Tapatalk

Ved hjelp av vannpistol feks..

Mine hunder bjeffer som regel av iver, i alle fall så små. Konsekvensen for at de bjeffer blir noe kjedelig.. Enten en vannsprut eller at leken stoppes.. Ingen av mine voksne fortsetter å leke, som oftest, hvis jeg ber de om å komme til meg.. Så det blir ikke kult for valpen da..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Min valp fikk timeout i annet rom hver gang han begynte å bjeffe på den andre hunden min - repeter repeter repeter :) fungerte på min heldigvis men han er fortsatt ei bråkebøtte ;):)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Da min hund var ung og veldig ivrig i lek, da var det ofte voldsom til bjeffing. Avbrøt leken straks. Aldri kjeft eller (positiv) straff, men roet derimot bikkja ned. Fant grensene og prøvde å spille på lag med de. Etter en del repetisjoner, gikk det seg så fint til. Med alle år som har gått siden, kan jeg trygt konkludere med at det var verdt innsatsen.

Skrevet

Ved hjelp av vannpistol feks..

Mine hunder bjeffer som regel av iver, i alle fall så små. Konsekvensen for at de bjeffer blir noe kjedelig.. Enten en vannsprut eller at leken stoppes.. Ingen av mine voksne fortsetter å leke, som oftest, hvis jeg ber de om å komme til meg.. Så det blir ikke kult for valpen da..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja er sånn jeg føler det er her og, de leker jo og har det gøy. Så da får jeg bare avbryte.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...