Gå til innhold
Hundesonen.no

Transport av katt Sørlandet-Oslo/Østerdalen


Argyr
 Share

Recommended Posts

Katten befinner seg for øyeblikket i Tvedestrand. Det jobbes akkurat nå med å finne en midlertidig løsning frem til transport er mulig, så nøyaktig hvor mye det haster kommer jo an på hva slags løsning man klarer å finne i mellomtiden. Jeg vet ikke helt, med andre ord. :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det haster VELDIG. Han sitter i et kattebur, men vedkommende som har ham kan ikke ta ham med seg hjem. Han må enten transporteres oppover eller finne et sted å være til transport kan ordnes. Om noen har et bad eller kott eller hva som helst å tilby, så rop ut!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er nok mest sannsynlig fullt men hør med Arendal Dyrepensjonat på Songe,er ikke så langt fra Tvedestrand. Mulig de har plass inntil transport er på plass? Får ikke linket men Google tlf nr

Tusen takk for tips! Det går sånn rundt i hodet på meg nå at jeg hadde ikke tenkt så langt.

Fullt i ferietider, men de skulle få det til! De skulle ringe vedkommende som har katten nå og avtale henting. :D:sweat:

Så da mangler jeg bare transport fra Arendal dyrepensjonat og til Osloområdet snarest mulig, hørtes ut som om det var plass til ham frem til fredag ihvertfall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...