Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skal du eller noen du kjenner oppover fra Sørlandet mot Oslo eller Østerdalen snarlig, og har mulighet til å ha med seg en katt? Haster!

Skrevet

Katten befinner seg for øyeblikket i Tvedestrand. Det jobbes akkurat nå med å finne en midlertidig løsning frem til transport er mulig, så nøyaktig hvor mye det haster kommer jo an på hva slags løsning man klarer å finne i mellomtiden. Jeg vet ikke helt, med andre ord. :hmm:

Skrevet

Det haster VELDIG. Han sitter i et kattebur, men vedkommende som har ham kan ikke ta ham med seg hjem. Han må enten transporteres oppover eller finne et sted å være til transport kan ordnes. Om noen har et bad eller kott eller hva som helst å tilby, så rop ut!

Skrevet

Det er nok mest sannsynlig fullt men hør med Arendal Dyrepensjonat på Songe,er ikke så langt fra Tvedestrand. Mulig de har plass inntil transport er på plass? Får ikke linket men Google tlf nr

Skrevet

Det er nok mest sannsynlig fullt men hør med Arendal Dyrepensjonat på Songe,er ikke så langt fra Tvedestrand. Mulig de har plass inntil transport er på plass? Får ikke linket men Google tlf nr

Tusen takk for tips! Det går sånn rundt i hodet på meg nå at jeg hadde ikke tenkt så langt.

Fullt i ferietider, men de skulle få det til! De skulle ringe vedkommende som har katten nå og avtale henting. :D:sweat:

Så da mangler jeg bare transport fra Arendal dyrepensjonat og til Osloområdet snarest mulig, hørtes ut som om det var plass til ham frem til fredag ihvertfall.

Skrevet

Se om du får tak i noen hestefolk fra Trondheim. Det går lastebiler mellom Fevik og Trondheim nå i helgen i forb. Med elitestevne her. Oppover søndag da

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...