Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har en ett år gammel ( bah :hmm: ) liten varebil og bor ved sjøen så jeg kjører ofte rundt med hunder som har badet i saltvann. Dette har ført til at skilleveggen har rustet, gitteret og ramma på gitteret. Har man lov å ta den ut og ordne dette selv? Altså har man lov å skru ut gitteret og sette det på plass igjen selv?

Skrevet

Ja det kan du. :)

 

hvorfor sku ikke det være lov, garantiissue på ny bil?

Nei, handler om regelverket for varebil.. Da man ikke har lov til å endre eller modifisere skilleveggen, enkelt sagt..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Nei, handler om regelverket for varebil.. Da man ikke har lov til å endre eller modifisere skilleveggen, enkelt sagt..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja, var det jeg tenkte på.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Hun skal da ikke endre eller modifisere.

Du kan skru fra hverandre hele bilen og sette den sammen igjen. :)

Skrevet

Hun skal da ikke endre eller modifisere.

 

Du kan skru fra hverandre hele bilen  og sette den sammen igjen. :)

Det spørs vel helt hvordan hun skal "fikse" rusta..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Er bare å ta en tlf til vegvesenet så får du svar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja. Jeg vet, men jeg la merke til det nå også lurte jeg. Følte at det ble litt det samme som å bytte til Comfort vegg selv feks.
Skrevet

Bare for å få det på det rene, det er ikke å gjøre noe med rusten jeg lurer på. Men det å løsne for så å sette veggen fast igjen selv.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Men det å løsne for så å sette veggen fast igjen selv.

Kjør på! Problemene dukker opp om du flytter veggen på bekostning av størrelsen på varerommet. Blir det mindre enn kravet for grønne skilter må du omregistrere osv.

Skrevet

Kjør på! Problemene dukker opp om du flytter veggen på bekostning av størrelsen på varerommet. Blir det mindre enn kravet for grønne skilter må du omregistrere osv.

Greit , har ikke tenkt å flytte på noe :) Vet andre med hund i Stavangerområdet får en ekstra antirust behandling innvendig også på nybiler, men jeg hadde ikke dette problemet med den forrige så jeg trodde ærlig talt den ville holde de tre åra den skal bo her :/

Skrevet

Det må jo være en garantisak og ikke noe du trenger å fikse selv vel? Vask og rydd godt baki og lever hos forhandler. Det skal jo ikke ruste så fort, selv om det er fransk bil og bikkjene er blaute baki...

Skrevet

Ingen biler blir antirusbehandlet bra nok innvendig for å tåle hunder fulle av saltvann til stadighet. Kjenner borzoifolk på Sola som har hatt problemer med at nye tyske biler også ruster innenfra om de ikke får ekstra behandling.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...