Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøttrike fôr uten lever/nyrer?


Lola Pagola
 Share

Recommended Posts

Jeg tenker det er på tide å droppe urinary-fôret fra royal canin, og gå over til noe renere med mer kjøtt. Men sliter litt med å finne noe som ikke har lever og nyrer i seg, dette er noe rasen bør unngå.

Har sett på fôrene animail fører, og har funnet taste of the wild og healthy paws alternativer. Finnes sikkert flere. Førstenevnte har en veldig lang innholdsliste, men lever står ikke oppført. Kan jeg da regne med at det er tilfellet? Healthy paws har jeg ikke hørt om før, erfaringer? https://animail.no/healthy-paws-adult-game-millet-15-kg.html

proteinprosenten må være under 25%.

Aller helst skulle jeg ha gitt ham vom og hundemat, men kan visst være ganske høy prosent tilsatt lever. Har spurt hva de bruker av kyllingen 100% kylling varianten, og venter på svar.

Tar gjerne imot tips. (Dr. Clauder fungerte han ikke på, bæsjet jo ut alt. Kan forsøke en annen variant, men kjenner jeg er skeptisk. )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Er ikke til så mye hjelp ang tørrfôr, men dersom Taste kylling inneholder lever/nyrer, så kan du jo hvertfall supplere med Taste storfevom? :)

Om du "gidder", så har man også en fin base med det om man ønsker å råfôre helt og. Mush B.a.r.f har også en del varianter du kan sjekke ut til å evt. gi litt av, sjekket kjapt på hjemmesiden og på flere av Basic-typene så står det ikke lever/nyrer under innhold, men du kan jo evt også høre ang det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er ikke til så mye hjelp ang tørrfôr, men dersom Taste kylling inneholder lever/nyrer, så kan du jo hvertfall supplere med Taste storfevom? :) Om du "gidder", så har man også en fin base med det om man ønsker å råfôre helt og. Mush B.a.r.f har også en del varianter du kan sjekke ut til å evt. gi litt av, sjekket kjapt på hjemmesiden og på flere av Basic-typene så står det ikke lever/nyrer under innhold, men du kan jo evt også høre ang det.
Ja det kan jeg jo :) mush har jeg hørt om, men har aldri sett det noe sted. Så er kanskje ikke så tilgjengelig? Skal sjekkes ut, takk for tips! Flere innspill? Snart tom sekk, og bestemmer jeg meg ikke snart blir det vel det samme gamle :P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vil bare informere deg om at du får Taste of the wild billigere HER Hvis du bestemmer deg for å kjøpe den maten.

(jeg tror inboxen din er full, jeg fikk ikke sendt deg personlig melding)

Takk for link, der var det rimeligere ja :) skal slette litt i innboksen!

Har egentlig landet på healthy paws, finner ikke mye info, og veldig lite på den varianten jeg skal ha. Men det jeg har funnet er positivt iallefall. Litt skummelt å prøve noe helt nytt når det er en 15 kg. Sekk... 2 kg var dyrt, og rekker til 4 måltider, så det blir tapsprosjekt :P

Fikk svar fra vom og hundemat, er ikke innvoller i kyllingen. Så da tenker jeg det blir det i sommer, kanskje 50/50. For det er vel ok å gjøre, annethvert måltid fks?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Yellow

Takk for link, der var det rimeligere ja :) skal slette litt i innboksen!

Har egentlig landet på healthy paws, finner ikke mye info, og veldig lite på den varianten jeg skal ha. Men det jeg har funnet er positivt iallefall. Litt skummelt å prøve noe helt nytt når det er en 15 kg. Sekk... 2 kg var dyrt, og rekker til 4 måltider, så det blir tapsprosjekt :P

Fikk svar fra vom og hundemat, er ikke innvoller i kyllingen. Så da tenker jeg det blir det i sommer, kanskje 50/50. For det er vel ok å gjøre, annethvert måltid fks?

Jada. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sjekk ut kingsmoore pure :-) min dalmatiner går på Kingsmoore pure and. Hun som selger foret ringte til Danmark og det skal vistnok ikke være innmat i foret.

Bestilte en sekk Taste of the wild i forigårs, som kom frem i dag faktisk. Rask levering! Skal prøve dette først, og se om han fungerer bra på dette. Fungerer jo bra på det meste egentlig, bortsett fra dr. Clauder. Men så det er 28% råprotein i pure and, det er jo litt mye? Jeg tenker og litt i forhold til Casper at han dessverre ikke kan være like aktiv som han har vært tidligere, at jeg ikke helt tørr å gå over 25% altså... (men mulig det er helt irasjonelt av meg). Gir du bare tørrfôr til Nico nå? Mente at du pleide å gi vogh? Jeg tenker 50/50 tørrt og vått (taste 100% kylling). Gitt kylling denne uken, har savnet vogh-bæsjen altså :P Hvordan er avføringen på kingsmoor i forhold til annet tørrfôr?

Men jeg tenkte på kingsmoor og, men da den med lam, som har 25% råprotein. Innholdet der er

Lam, poteter, erter, bondebønner, rapsolje, fisk, linfrø, betefiber, gulrøtter, cikoriarot, fôrgjær, egg, mineralstoffer, urteblanding (alger, nyper, eple, rabarbra, nesle, peppermynte, lakrisrot, klengemaure, lucerne, pepperrot, løvetannblomst og -rot, kamille, hagetorn og anis)

Liker forsåvidt at kingsmoor har en noe kortere innholdsliste, men er ikke sikkert det har så mye å si. Taste of the wild (sierra mountain som jeg har kjøpt) Lamm, lammjöl, sötpotatis, potatis, ärtor, rapsolja, potatisprotein, brynt lamm, tomatmos, naturlig smak, salt, kolinklorid, blandade tokoferoler (naturligt konserveringsmedel och källa till vitamin e), torkad cikoriarot, taurin, tomater, blåbär, hallon, yucca schidigera extrakt, torkade jäsningsprodukter från enterococcus faecium, lactobacillus acidophilus, lactobacillus casei, lactobacillus plantarum, torkat jäsningsextrakt från trichoderma longibrachiatum, vitamin E tillskott, järnproteinate, zinkproteinate, kopparproteinate, järnsulfat, zinksulfat, kopparsulfat, kaliumjodid, tiaminmononitrat (vitamin B1), manganproteinate, manganoxid, askorbinsyra, vitamin A tillskott, biotin, niacin, kalciumpantotenat, mangansulfat, natriumselenit, natriumselenit, pyridoxinhydroklorid (vitamin B6), vitamin B12 tillskott, riboflavin (vitamin B2), vitamin D tillskott, folsyra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

@Lola Pagola Nico går kun på tørrfôr :-) jeg prøvde 50/50 med v&h for 3 år siden og det fungerte ikke på Nico. Han ble blubben og mistet all musklatur :-/ så han fungerer best på tørrfôr. Men han får rått kjøtt litt her og der da.

Avføring på kingsmoore er som avføring på annet tørrfôr. Det er en del ut :-P de to første mnd på kingsmoore var det mye luft. Dette roet seg :-)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...